Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Českou reprezentaci čeká první kemp. Pozváni byli i čtyři Tygři

01. 08. 2019 | 9:00

Přípravu na nadcházející ročník, jehož vrcholem bude květnové mistrovství světa ve Švýcarsku, začne během srpna i česká reprezentace. Na jejím prvním setkání bude i výrazná tygří stopa, koho trenér Miloš Říha povolal?

hoKemp
Foto z www.hcbilitygri.cz

Česká reprezentace se letos poprvé sejde na kempu v Jihlavě, který bude probíhat od 11. do 16. srpna. Trenér Miloš Říha do hlavního města Vysočiny pozval celkem sedmatřicet hráčů, přičemž vsadil především na mladou krev.

Na tréninkové soustředění povolal i čtveřici libereckých hokejistů, jmenovitě útočníky Jana Ordoše s Markem Zacharem a obránce Tomáše Hanouska s naší letní posilou Danielem Bukačem.

Se seniorským národním týmem má zkušenosti pouze prvně jmenovaný, jenž za něj odehrál i několik přátelských zápasů. Pro ostatní půjde mezi dospělými o premiéru, za Českou republiku nicméně nastoupili v mládežnických výběrech.

Miloš Říha na kemp mimo jiné nominoval i gólmana Vítka Vaněčka, jenž v minulosti působil v liberecké mládeži a aktuálně chytá za tým AHL Hershey Bears.

Ani letos ovšem reprezentaci nečeká v rámci soustředění žádné přípravné utkání, první zápas sehraje až na listopadovém Karjala Cupu ve Finsku. Nám nezbývá než doufat, že i na něm se Tygři objeví.

Nominace na kemp v Jihlavě

Brankáři:
Jakub Škarek (Lahti, Finsko), Vítek Vaněček (Hershey, AHL), Daniel Vladař (Providence, AHL).

Obránci:
Dominik Mašín (Syracuse, AHL), David Sklenička (Laval, AHL), Filip Pyrochta, Jan Štencel (oba HC Kometa Brno), Jan Košťálek, Tomáš Dvořák, Petr Kalina (všichni HC Sparta Praha), Tomáš Hanousek, Daniel Bukač (oba Bílí Tygři Liberec), Michael Gaspar (Mountfield HK), Lukáš Buchta, Daniel Gazda (oba PSG Berani Zlín), Vojtěch Budík, Lukáš Kaňák (oba HC Škoda Plzeň), Jan Ščotka, Lukáš Doudera (oba HC VERVA Litvínov).

Útočníci:
Radek Koblížek (Oulu, Finsko), Tomáš Fořt (PSG Berani Zlín), Aleš Jergl, Radovan Pavlík (oba Mountfield HK), Ondřej Beránek, Jakub Flek (oba HC Energie Karlovy Vary), Kristian Reichel (oba Manitoba, AHL), Lukáš Rousek (HC Sparta Praha), Petr Kodýtek, Matyáš Kantner (oba HC Škoda Plzeň), Marek Zachar, Jan Ordoš (oba Bílí Tygři Liberec), Radim Zohorna, David Cienciala (oba BK Mladá Boleslav), Ondřej Machala (HC Dynamo Pardubice), Luboš Horký (HC Kometa Brno), Lukáš Anděl (HC Dukla Jihlava), Adam Musil (San Antonio, AHL).

www.hcbilitygri.cz