Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Chlapík v NHL nebo Vaněček čekající na šanci. Jak se daří Tygrům v zámořských ligách?

11. 11. 2019 | 18:29

Bílí Tygři měli v posledních letech v zámoří hned několik vyslanců a jinak tomu není ani v této sezóně. Hráči, kteří prošli libereckou akademií, nastupují jak v NHL, tak i v juniorských ligách. Nyní se pojďme podívat, jak se daří hráčům hrajícím v NHL a v nižší AHL.

NHLdva
Foto: www.hcbilitygri.cz

Šimek zpátky v NHL, Zacha se usadil v sestavě Devils!

V nejprestižnější hokejové lize světa aktuálně najdeme dva liberecké odchovance - Radima Šimka a Pavla Zachu. První jmenovaný má sice v této sezóně pouze dva starty, právě se totiž vrátil po dlouhodobém zranění. Už ale stihl i skórovat, a to v zápase proti Minnesotě, když zakončil hezkou akci dalšího českého útočníka Tomáše Hertla. Doufejme, že se Radim Šimek opět narvalo usadí v sestavě San Jose Sharks. Více o jeho aktuálním stavu naleznete zde.

To u Pavla Zachy to před sezónou vypadalo, že jeho zámořská mise skončí. Čekal totiž dlouho na smlouvu a v médiích se dokonce objevily zprávy, že má namířeno do ruské KHL. Nakonec se ale s vedením New Jersey Devils dohodl na podmínkách a podepsal novou smlouvu na tři roky.

V této sezóně zatím Zacha nastoupil do většiny utkání svého týmu. A nevedl si vůbec špatně! Ve dvanácti zápasech si připsal slušných šest kanadských bodů. Jako útočník ale neplní jen ofenzivní úkoly, trenér John Haynes na něj totiž sází i při situacích, kdy je potřeba bránit. Uvidíme, jak se bude šestce draftu 2015 v dalším průběhu sezóny dařit.

 

Chlapík si zahrál v NHL, Vaněček na svou šanci čeká

Zmínění dva Tygři ale nejsou jedinými vyslanci našeho klubu, kteří se v tomto roce objevili v NHL. Do čtyř zápasů v dresu Ottawy Senators totiž nastoupil Filip Chlapík. Ten se teď nachází na hranici mezi prvním týmem Senators a farmou Bellevile, za kterou zatím odehrál šest utkání, v kterých vstřelil jeden gól.

Chlapík už si v posledních letech v NHL několikrát zahrál, zatím se tam ale nedokázal dlouhodobě udržet. Za své celkové působení v Americe nastoupil do 29 zápasů nejlepší ligy světa, v kterých si připsal šest kanadských bodů za dvě branky a čtyři asistence. Bude pro něj tato sezóna tou zlomovou?

www.hcbilitygri.cz

Dalším libereckým odchovancem, který je blízko NHL, je brankář Vítek Vaněček. Ten si sice ještě první start v nejlepší lize světa nezapsal, není ale k němu daleko! Teď chytá za farmářský tým Washingtonu Capitals, Hershey Bears v AHL. V této sezóně zatím odchytal šest utkání, ve kterých průměrně inkasoval tři branky. Nastoupí mladý gólman v tomto ročníku ve vysněné NHL? Šance tam rozhodně je!