Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Dobrá facka na začátek. Teď se probereme, slibuje Hudáček po porážce v Belfastu

30. 08. 2019 | 11:35

Dvakrát stál na konci úspěšné přesilovkové kombinace, přesto nakonec musel skousnout těsnou prohru 4:5. Libor Hudáček však v Belfastu patřil k nejviditelnějším hokejistům na hřišti a po první prohře velí k probuzení.

hudáček
Foto: www.hcbilitygri.cz

Ani tvé dva góly na výhru nestačily. Co bylo špatně?
Asi všechno. Nechci se vymlouvat na dlouhou cestu nebo na to, že jsme letěli v den zápasu. Jednoduše jsme to nezvládli hokejově. Měli jsme je porazit naší hrou a ne tou, kterou nám vnutili. Hráli jsme to, co chtěl soupeř a podle toho to vypadalo.

I když jste se připravovali na soupeře podobného typu, Belfast vás asi celkem překvapil...
Myslím, že to rozhodčí trochu pustili. Obě dvě strany viděly, že si mohou dovolovat a pak podle toho vypadalo. Některé hity byly až o zranění. Každopádně Belfast asi byl o ten jeden gól lepší.

Odehrál jsi někdy podobný zápas?
Jasně. Přece jen už mám něco odehráno i proti podobným exotickým soupeřům. Oni nemohou vyhrávat zápasy takovým tím klasickým hokejem. Musí si takto pomáhat důrazem a proti nám jim to vyšlo.

V přípravě se vám hodně dařilo v přesilovkách. Je to cesta jak prorazit v CHL?
Přesilovky v moderním hokeji rozhodují zápasy, což se ukázalo i v Belfastu. To ví každý. Je třeba vyvarovat se oslabení a proměňovat přesilovky. Ve hře pět na pět padá minimum branek.

Chyběla tomu proti Giants trocha tlaku do brankoviště tak, aby soupeř nemohl vydechnout?
No jasně! Čím víc se tlačíme do brány, tím se zvedá procentuální šance, že dáme gól. Řekl bych, že je to taková dobrá facka na začátek. Teď se zdravě probereme a nakopne nás to do dalších zápasů.

Čeká vás Lulea, určitě hokejovější soupeř. Mohl by pro vás být ten švédský hokej o něco stravitelnější?
To doufám! Bude to silný soupeř. V posledních letech hráli ve Švédsku hodně nahoře, takže nás nečeká nic jednoduchého. Doufám, že už to bude ten klasický moderní hokej. Musíme se zlepšit, víc se tlačit do brány a hlavně hrát bez vyloučení.

www.hcbilitygri.cz