Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Dokud nepřišlo dvojnásobné oslabení, hráli jsme s Luleou vyrovnaný duel, svěřil se Jakub Valský

01. 09. 2019 | 11:36

Ani druhý zápas v základní skupině CHL nedopadl pro tygří smečku dobře, když švédské Lulee podlehla 1:4. Z tripu se tak Liberečtí vrací bez bodu a příští týden musí na domácím ledě nutně vyhrát, což si uvědomuje i Jakub Valský. „Pokud chceme být úspěšní, nic jiného nám nezbývá,“ přikyvuje.

hokej PP 5545
Foto: www.hcbilitygri.cz

V zápase jsi nastupoval v první formaci místo Michala Bulíře, jak se ti hrálo?
Hrálo se mi lépe, byl jsem více na ledě. Konečně jsem se do toho dostal. Je znát, když hrajete za jednu třetinu tři střídání nebo osm.

Utkání v Belfastu bylo hodně rozkouskované, tentokrát se hrál hokej. Bylo to pro vás tak lepší?
Určitě mě takové zápasy víc baví. Čím těžší je soupeř, tím i lépe hraji. Střetnutí mělo tempo a já se přizpůsobil, nedělalo mi to problém.

Luleå hrála typický švédský organizovaný hokej a moc vás nepouštěla do šancí. Je to pro vás dobrá prověrka vzhledem k extralize?
Podle mě jsme s nimi hráli vyrovnaný duel, dokud nepřišlo oslabení tří proti pěti, které soupeř využil. Do té doby to bylo nahoru dolů, oba týmy měly šance, jenže po té dvojnásobné přesilovce se to otočilo na jejich stranu.

Za týden vás doma čekají zápasy se stejnými soupeři, s čím do odvet půjdete?
V tuto chvíli ještě nevíme. Po návratu do Čech dostaneme volno, abychom si po cestování odpočinuli. Následně si k tomu něco řekneme a připravíme se.

Po dvou kolech máte na svém kontě dvě porážky, ve hře je ale stále dost bodů. Cíl je tak na domácí střetnutí nejspíše jasný.
Doma musíme vyhrát. Pokud chceme být úspěšní, nic jiného nám nezbývá.

www.hcbilitygri.cz