Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Fotbalisté Liberce porazili Pardubice 1:0 a zvítězili po třech kolech. Rozhodl dobíhající Frýdek

19. 08. 2023 | 19:04

AKTUALIZOVÁNO: Fotbalisté Liberce v pátém kole první ligy doma porazili Pardubice 1:0. Zápas rozhodl ve 13. minutě Christian Frýdek. Severočeši v úvodním dějství dvakrát trefili břevno, hosté po změně stran jednou tyč. Slovan zvítězil poprvé po třech duelech nejvyšší soutěže a v neúplné tabulce poskočil na šesté místo.

LBpu190823frydek
Foto z webu Slovanu Liberec

Trenérovi Východočechů Radoslavu Kováčovi nevyšel souboj proti klubu, za který hrával, a jeho svěřenci utrpěli už třetí porážku v sezoně.

V Liberci se hrál od úvodu otevřený fotbal. Hned ve třetí minutě se protáhl po levé straně pardubický Hlavatý a Mikula si při obranném zákroku málem dal vlastní gól. Od té chvíle ale většinu první půle dominovali Liberečtí, kteří využívali okének ve vysoko postavené defenzivě Východočechů.

Dnes konečně za tři body. Foto z klubového twitteru.V osmé minutě Tupta přízemní přihrávkou z levé strany připravil gólovou šanci pro Frýdka, který ale z několika metrů k údivu všech na stadionu napálil jen břevno. Za pár desítek sekund po podobné akci a přihrávce Preislera, hrající 100. ligový zápas, promáchl sám před brankou Kulenovič.

Ve 13. minutě se už domácí po dalším brejku dočkali. Ghali po úniku na hranici ofsajdu ještě nedůraznou střelou neskóroval, ale dobíhající Frýdek dorazil balon do sítě. Liberecký ofenzivní záložník navázal na branku z minulého kola při remíze 1:1 ve Zlíně, kde skóroval jen o dvě minuty později. Frýdek při gólu a nešetrném zákroku obránce narazil na tyč, utrpěl krvavé zranění nohy, ale pokračoval dál.

Za dalších devět minut mohli Liberečtí zvýšit, Tupta ale z dobré pozice z přímého kopu napálil jen břevno, který hosty zachránilo už podruhé. Pardubičtí pak ve zbytku úvodního dějství přidali, častěji drželi míč, ale k velkým šancím se těžko dostávali. Naopak už v nastavení první půle po brejku Tupta o kousek minul střelou na zadní tyč.

Po změně stran se hosté snažili o vyrovnání a Slovan se soustředil spíše na obranu. V 66. minutě ale mohl zvýšit Kulenovič, jenž ze strany těsně minul. Téměř vzápětí na opačné straně po Patrákově jemně tečované střele zachránila gólmana Vliegena tyč.

Belgický brankář své mužstvo podržel v 75. minutě, když vytáhl Tischlerovu ránu zpoza vápna pod břevno na roh. V 89. minutě mohl na druhé straně definitivně rozhodnout střídající Rabušic, ale po úniku ani nadvakrát nepřekonal Budinského. Liberečtí porazili Pardubice po dvou zápasech a doma s nimi ve čtyřech ligových duelech ještě neprohráli.

Foto: twitter Slovan Liberec

Hlasy trenérů po utkání 5. kola první fotbalové ligy Slovan Liberec - FK Pardubice (1:0):

Luboš Kozel (Liberec): "V naší situaci bylo strašně důležité, abychom utkání zvládli vítězně. To, jak jsme k tomu dospěli, úplně bez problémů nebylo. Měli jsme velmi dobrý vstup do zápasu. V prvních 20 minutách jsme měli minimálně čtyři vyložené šance, hlavně ty dvě Frýdka a Kulenoviče byly tutové. To skoro nejde nedat, přesto jsme nedali. Zaplaťpánbůh jsme gól přece jen dali, takže jsme šli do vedení. Pak přišla pasáž, že nás soupeř zatlačil. Dobře jsme bránili, do vyložené šance jsme ho nepustili, ale hrozně jsme kazili po zisku míče. Druhý poločas začal v podobném duchu. Přesto mohl Kulenovič dát na 2:0. Soupeř pořád cítil šanci, měl vyloženou možnost, při té tyči jsme měli štěstí. Závěr už byl vyrovnaný, Rambo (Rabušic) šel nám na bránu. Vyložených šancí jsme měli víc, z toho pohledu může být vítězství zasloužené, ač třeba na držení míče vyhrály Pardubice. Poprvé v sezoně jsme udrželi nulu, což je pozitivní. I když výkon měl plno chyb."

Radoslav Kováč (Pardubice): "Prvních pět minut jsme do toho vstoupili dobře. Ale z nákopu, který je jednoduchá situace, jsme dostali branku, neodcouvali jsme to. Strašně laciný gól. Mohli jsme dostat ještě další dva, na 20 minut jsme z toho vypadli. V té chvíli jsme měli štěstí. Ale pak jsme začali být lepším týmem, který bohužel nedal gól. Patrák měl smůlu, někdo mu to tečoval na tyč. Opakuje se to, že tam jdeme málo agresivně. Nejdeme tam dát špinavý gól. Hrozně mě mrzí, že jsme tady neudělali aspoň bod. Výkon nebyl špatný, zápas jsme nemuseli prohrát, ale hraje se na góly. Liberec za to, že dal gól, zaslouženě vyhrál."

5. kolo první fotbalové ligy: Slovan Liberec - FK Pardubice 1:0 (1:0)

Branka: 13. Frýdek. Rozhodčí: D. Černý - Volf, Pospíšil - Berka (video). ŽK: Prebsl - Hlavatý. Diváci: 1858.

Sestavy:

Liberec: Vliegen - Prebsl, Chaluš, Mikula - Ghali, Doumbia, Varfolomejev, Preisler (72. Fukala) - Frýdek (52. Penner, 90. Purzitidis), Tupta (90. Horský) - Kulenovič (72. Rabušic). Trenér: Kozel.

Pardubice: Budinský - Surzyn, Halinský, Donát, Tischler (80. Zlatohlávek) - Vacek (65. Šimek) - Patrák (75. Sychra), Darmovzal, Hlavatý, Pikul (46. Matoušek) - P. Černý (65. Krobot). Trenér: Kováč.

čtk