Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Góly v přesilovkách mančaft nakopnou, chtěli jsme hrát chytrý hokej říká Tomáš Filippi

09. 09. 2019 | 17:25

V neděli Tygři odehráli velmi vyrovnaný zápas proti Lulee, který těsně prohráli 4:5 v prodloužení. „Nechtěli jsme se s nimi nijak přetlačovat, ale hlavně hrát chytrý hokej se svými hokejkami,“ přiblížil taktiku Tomáš Filippi, jenž se mimo jiné vyjádřil k nezvykle brzkému začátku utkání.

Jak byste ohodnotil toto utkání?
Těžko se to hodnotí, když jsme získali jen jeden bod. S hrou pět na pět se Švédy můžeme být spokojení. Škoda, že jsme se nechávali vylučovat, ale myslím, že jsme hráli dobře. Dodržovali jsme, co jsme měli. Dobrý test na naši ligu.

Změnili jste taktiku proti švédskému týmu, který hrál hokejově lépe než Belfast?
Změnili jsme toho dost. Myslím si, že co jsme si řekli, to jsme plnili na ledě. Nechtěli jsme se s nimi nijak přetlačovat, ale hlavně hrát chytrý hokej se svými hokejkami. To se myslím ukázalo, přišlo hodně lidí a byl to dobrý zápas.

Jak vám vyhovovalo hrát takhle brzo odpoledne?
Vůbec mi to nevyhovovalo, ale jsme všichni profesionálové a musíme se na to nachystat. Ať se hraje ode dvou nebo od osmi. S tím se nic neudělá.

V Lulee se vám moc střelecky nedařilo, tentokrát jste se proti ní prosadili čtyřikrát. Co jste udělali lépe?
Využili jsme přesilovky a od toho se to všechno odrazí, mančaft to nakopne. I góly pět na pět tam padaly.

Jak dobrou prověrkou na extraligu byl zápas s takovým soupeřem?
Já myslím, že hrát proti Švédům nebo proti zahraničním soupeřům, kteří jsou nabruslení, je to nejlepší, co může být. Je to rozhodně lepší než jen trénovat. Toto utkání nám hodně dalo...

Teď vás v Champions Hockey League čeká měsíční pauza… Jak těžké se bude poté dostat zpět do módu CHL?
Podle mě je to úplně jedno. My budeme mít jednu soutěž rozehranou a Augsburg také... Bude to jen o tom se na zápas pečlivě připravit a odehrát ho.

www.hcbilitygri.cz