Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Jaroslav Nedvěd starší, pro kamarády Méďa, odešel do hokejového nebe. Upřímnou soustrast rodině i známým

04. 06. 2019 | 13:59

Jsou zprávy, které se zveřejňují se smutkem v duši. "Dnes ráno zasáhla hokejový svět, a Bílé Tygry o to tíživěji, zpráva o úmrtí pana Jaroslava Nedvěda staršího. Bývalý vynikající útočník, trenér a otec dvou skvělých hokejistů odešel v noci v pondělí 3. června ve věku 74 let. Jménem klubu Bílí Tygři Liberec vyjadřujeme upřímnou soustrast všem pozůstalým," uvedl klubový web.

nedvědst
Pan Jaroslav Nedvěd, st.

Je jednou z prvních výrazných osobností libereckého hokeje, která se nesmazatelně zapsala do historie klubu. První hokejové krůčky dělal v Jihlavě, ale už v dorosteneckém věku se přesunul do Liberce, kde kromě dorostu nakoukl i do mužstva dospělých, které hrálo 2. ligu. Přes vojenskou službu v Litoměřicích se dostal až do Litvínova, kde prožil nejúspěšnější léta kariéry.

V té době byl členem reprezentačního „B“ týmu ČSSR, objevil se i v širší nominaci pro olympijský turnaj v Sapporu v roce 1972. Na závěr hráčské kariéry se vrátil do milovaného Liberce. V jedné lajně tu hrával po boku dalších legend - Jaroslava Kasíka, Miloslava Masopusta a Ctibora Jecha. Po konci aktivní kariéry se přesunul do pozice trenéra, kde střídavě působil až do roku 2009. Jako asistent Josefa Jandače byl u historického postupu Bílých Tygrů do nejvyšší soutěže v roce 2002. Spolu se svým synem Petrem jsou jedinou dvojicí otec-syn v Evropě, která má společně vyvěšené dresy u stropu jedné areny.

Foto: hcbilitygri.czKariéra hráče:
1962-63 - TJ Stadion Liberec
1963-64 - ASD Dukla Jihlava
1964-66 - HC Stadion Litoměřice
1966-74 - TJ CHZ Litvínov
1974-79 - TJ PS Stadion Liberec
V nejvyšší soutěži odehrál za Litvínov 262 utkání, ve kterých zaznamenal 183 bodů.

Asistent trenéra u Bílých Tygrů:
2001-04 - A-tým
2004-08 - U18,U20
2008-09 - A-tým

Vyjádření generálního manažera Ctibora Jecha:

„Tu zprávu jsem přijal těžce a s velkým smutkem. K „Méďovi“ mě pojí velké osobní pouto a obrovské množství krásných vzpomínek. Zažil jsem s ním nejhezčí hokejové období coby hráč, kdy jsme spolu začínali společně s Masopustem, Kasíkem a Kahounem v jedné pětce. Jarda byl mimořádný hráč a přirozený lídr. Jako trenér pak pro Liberec udělal obrovský kus práce. Byl velkou autoritou pro naše mládežnické týmy, které vedl, stejně jako pro A tým. V roli asistenta postoupil s Bílými Tygry do extraligy a ve stejné pozici pomáhal ještě Filipu Pešánovi při jeho premiéře v roli hlavního kouče. S Jaroslavem Nedvědem odchází také významný kus naší klubové hokejové historie.“