Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Je to velká škoda, mohli jsme vyhrát, říká liberecký Tupta po 61. Podještědském derby

18. 09. 2023 | 15:27

Po reprezentační přestávce se opět vrátila liga. Slovan vyrazil do sousedního Jablonce v rámci osmého kola české nejvyšší fotbalové ligy. Jednalo se o 61. Podještědské derby. Ľubomír Tupta, coby debutant slovenské seniorské reprezentace, rozveselil liberecké fanoušky už v osmé minutě, když se trefil z penalty. Zaznamenal tak svůj první gól v této sezóně, na který chce navázat i v příštích zápase, jak sám řekl na pozápasové tiskové konferenci. Další odpovědi slovenského útočníka si můžete přečíst níže.

fotbal derby Artur Irma
Foto: Artur Irma

Jak bys zhodnotil utkání?

Každé derby chcete vyhrát a to jsme dnes chtěli i my. První poločas tomu nasvědčoval, škoda, že jsme nevyužili naše šance. Ve druhé půli se nám to trochu vymstilo a dostali jsme gól ze standardky. Je to velká škoda, dnes jsme mohli vyhrát.

Ve druhém poločase jste herně trochu odešli, proč?

Už v posledních zápasech máme pasáže, kdy přestáváme hrát. Bavili jsme se o tom i s trenéry, ale stalo se nám to zase. Musíme na tom pracovat, aby se nám to už příště nestalo.

Vstřelil jsi svůj první gól v sezóně, co to pro tebe znamená?

Gól jsem potřeboval, jsem rád, že to tam padlo a že jsem pomohl alespoň k jednomu bodu. Na penaltu jsem si věřil.

Byla podle tebe penalta jasná?

Za mě byla jasná hned z prvního pohledu. Ta ruka byla opravdu vysoko, takže nevím proč se to řešilo tak dlouho.

Opět jste dostali gól ze standardky, pracujete na tom?

Ano, pracujeme na tom. Minule nám Sparta ze standardky gól nedala, i když je to jejich velká síla. Dnes jsme z ní ale zase inkasovali, takže na tom musíme stále pracovat a věřit, že to bude lepší.

Jak vnímáš Podještědské derby?

Derby jsem odehrál už spoustu. Ale i tohle je vždy důležitější zápas, všichni z Liberce chtějí tento zápas vyhrát.

www.fcslovanliberec.cz