Liberec se do finále play-off hokejové extraligy probojoval počtvrté za posledních pět let. Vydřel stříbro

27. 04. 2021 | 6:32

Za stavu 3:1 pro Oceláře se finále přesunulo do Třince k páté bitvě. I přes obrovskou snahu a úsilí ale Liberečtí konec série neodvrátili. Ročník 2020/21 tak pro extraligový Liberec končí se stříbrnými medailemi na krku.

třiKOnecSyrda
Prezident hokejového Liberce Petr Syrovátko (vpravo) s koučem vítězného Třince Václavem Varaďou. Gratuluje mu k titulu i 45. narozeninám. Foto: www.hcbilitygri.cz

Petr Jelínek po finále:

„Po každém finále je to smutné, pokud nejste na straně s pohárem. Jsem ale neskutečně hrdý na to, že mohu být kapitánem tohoto týmu. Smekám před mužstvem za to, co předvedlo, přestože nás spoustu lidí odepisovalo.“

 

Radan Lenc o druhém místu:

„Momentálně převládá spíše smutek. Nějaké zadostiučinění přijde spíš postupem času. Hráli jsme finále a měli možnost bojovat o pohár. Vyhrát se nám bohužel nepovedlo. V tuto chvíli je to smutné, celkově ale můžeme podle mě sezónu hodnotit pozitivně.“

Před pátým finálovým duelem byly karty rozdány zcela jasně. Pokud se Tygři chtěli udržet ve hře o titul, museli bezpodmínečně vyhrát. Po obrovském boji však Třinec zvítězil 3:0 a v součtu 4:1 na zápasy.

Pojďme si jen v rychlosti připomenout uplynulých sedm měsíců. Chvíli po startu byla soutěž přerušena kvůli vládním nařízením, načež se asi po čtyřtýdenní přestávce znovu rozjela. Severočeši poté prohráli pětkrát v řadě, následně ale na tuto krizi zareagovali bodovou sérií a začali stoupat tabulkou vzhůru.

Nakonec si v posledním kole základní části vybojovali čtvrtou příčku a postoupili přímo do čtvrtfinále, v němž si pouze ve čtyřech utkáních poradili s Hradce Králové. Následovalo sedmizápasové drama se Spartou, které nakonec ovládli Liberečtí. Ve finále byl však Třinec nad jejich síly.

Naše mužstvo tak zůstalo těsně pod vrcholem. I tak je druhé místo velkým úspěchem, vždyť se Liberec probojoval do finále počtvrté za posledních pět let!

Bílí Tygři Liberec moc děkují všem fanouškům a sponzorům za podporu v této neobvykle náročné sezóně a budou se na vás znovu těšit na startu té následující!

Stříbrný Ronald Knot: Až pomine zklamání, vyhodnotíme to jako úspěch

Bílí Tygři bojovali, ale v pátém a posledním finálovém duelu extraligového ročníku nakonec padli. Severočeši podlehli Ocelářům 0:3, na krk si tak znovu po dvou letech pověsili stříbrné medaile. „Třinec si zkušeně došel pro vítězství,“ vysekl staronovým mistrům jednu z prvních poklon klíčový zadák šelem Ronald Knot.

Foto: www.hcbilitygri.czJaké jsou první pocity po pátém finále?
Zklamání. Je to škoda, věřili jsme, že utkání zvládneme a finále ještě vrátíme do Liberce, ale bohužel se nám to nepovedlo. Měli jsme poslední dva zápasy problémy se střílením gólů, což se ukázalo i v pátém duelu. Třinec dal naopak tři a zkušeně si došel pro vítězství.

Kdy se finálové série lámala? Byl klíčový úvodní dvojzápas?
Těžko říct. První zápas se nám vyloženě nepovedl, ten druhý už byl vyrovnaný, ale naneštěstí jsme dostali góly v oslabení. U nás jsme odehráli jedno perfektní utkání, čtvrté klání ale zlomil na svou stranu Třinec. Poslední zápas už byl složitý.

V čem byl Třinec lepší?
Asi v drobných detailech. My jsme měli potíže vstřelit branku, Oceláři naopak dali několik gólů v početních výhodách. Možná i to byl ten klíčový rozdíl. Oni si přesilovkami pomohli a my jsme je nedokázali využít.

Byl problém i v tom, že Liberci v průběhu celé série vypadávali útočníci?
Samozřejmě také. My jsme neměli zas tak široký kádr a každá taková ztráta pro nás byla velká. Když si vzpomenu, jaké hráče jsme postrádali v průběhu celé sezóny a teď během finále – to by položilo každý tým. Snažili jsme se s tím popasovat, ale bohužel už jsme, i pod vlivem těch absencí, nedokázali Třinci v závěru konkurovat.

Hodnotíš sezónu jako úspěšnou?
Teď ve mně samozřejmě převládá zklamání. Na druhou stranu nám před Hradcem, Spartou i Třincem spousta lidí nevěřila a my jsme potom hráli ve finále vyrovnanou partii, byť to tak podle výsledku nevypadá. Myslím si, že až pomine zklamání, tak budeme moct říct, že sezóna byla úspěšná.

www.hcbilitygri.cz

Foto: www.hcbilitygri.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace