Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Marek Schwarz: První zápas už v červenci? Je to lepší než trénink

25. 07. 2019 | 7:55

Bílí Tygři mají za sebou první přípravný duel, v němž běloruskému Soligorsku podlehli 1:2. V bráně Liberce se představil Marek Schwarz, pro nějž to byl první zápas od konce února: „V úvodu jsem byl trochu kostrbatý, po chvíli už to ale šlo,“ svěřil se po utkání.

hokej schwarz
Marek Schwarz, foto: www.hcbilitygri.cz

Bylo to první přípravné utkání, jak ses cítil?
Na začátku to bylo trochu těžší, od mého posledního zápasu přeci jen nějaká doba uběhla. Celkem jsem se do toho ale dostal a ke konci to bylo dobré.

Hrálo se už na konci července, zažil jsi někdy první přípravný duel tak brzy?
Asi ano, podle mě jsme už někdy s Libercem takhle hráli. Je to dobré, zápas je vždycky lepší než trénink. Člověk zjistí, co mu chybí a na čem by měl zapracovat. Čím dřív se do toho naskočí, tím líp.

V minulém play-off jsi nechytal, herní pauza tak pro tebe byla asi hodně dlouhá.
Před tímhle utkáním jsem nad tím přemýšlel, naposledy jsem chytal zhruba na konci února. Proto to pro mě bylo trochu složitější, nebyla to ale žádná tragédie. V úvodu jsem byl trochu kostrbatý, po chvíli už to ale šlo.

Soligorsk je hodně netradiční soupeř, jak bys okomentoval jeho výkon?
Samozřejmě jsem je před zápasem vůbec neznal. Hodně bruslili a dohrávali souboje, na přípravu to byl velmi kvalitní protivník.

Fanoušci si mohli všimnout tvé nové výstroje, jak jsi spokojen se svým novým outfitem?
Je to stejná výzbroj, kterou jsem měl minulý ročník, jen jsem změnil barvy. Mám z toho hroznou radost, hodně se mi to líbí. Těším se díky tomu na každý trénink (úsměv).

Marek Schwarz, foto: www.hcbilitygri.czJustin Peters se momentálně ještě připravuje na sezónu v zámoří, jaké to je být de facto jediným gólmanem áčka?
Je nás tu málo, jak v Liberci, tak v Benátkách (smích). Na tréninky s námi ale chodí ještě Vítek Vaněček a Roman Will, takže práci si rozdělíme.

Spolupráce s Justinem Petersem pro tebe bude menší novinkou z hlediska dorozumívání.
To nebude problém. Jsme zvyklí, že kluci, co přijdou z ciziny, tu mluví anglicky. Nějak se musíme domluvit, takže v tom nevidím žádné možné potíže.

www.hcbilitygri.cz