Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Navrátilec do sestavy Daniel Špaček: Rozhodlo, že jsme nedostávali tolik puků na bránu

28. 10. 2019 | 10:11

Útočník Daniel Špaček si poprvé v této sezóně oblékl tygří dres. Návrat do sestavy však nedopadl podle představ, neboť Liberečtí ani proti Hradci Králové nepřerušili sérii porážek. Zkušený forvard však nevidí důvod k panice. „Po mistrovské sezóně se nás ptali, jestli nepřišla mistrovská kocovina, a my najednou opět vyhráli základní část,“ říká.

hoHK19top
Foto: www.hcbilitygri.cz

Po dlouhé době jsi za Liberec nastoupil v extralize, jak bys zápas okomentoval?
Podle mě to bylo na obě strany hodně bojovné utkání. Pro nás naneštěstí s blbým koncem. Hlavní rozdíl byl v tom, že jsme nebyli schopni dostat puky na bránu. Soupeř spoustu střel zblokoval. To rozhodlo.

Ty jsi se také do několika šancí dostal...
Ano. Měl jsem tam ten samostatný únik, který jsem měl proměnit. Bylo by to 2:2 a zápas se mohl ubírat jiným směrem. Škoda.

Chvíli před koncem jste přeci jen snížili. Co chybělo k tomu, aby nakonec padla i ta vyrovnávací branka?
V závěru jsme konečně proměnili přesilovku, kterých jsme v utkání měli dost. Prošla tam jedna střela, mělo jich být víc.

Patříš k těm zkušenějším hráčům. Můžeš i ty na kabinu nějak zapůsobit a vyhecovat ji?
Aktuálně to nechávám zkušenějším hráčům, kteří v „A“ týmu působí dlouhodobě.

Máte za sebou sérii porážek, co se musí zlepšit?
Přijde jedna výhra a může se to celé otočit. Po mistrovské sezóně se nás ptali, jestli nepřišla mistrovská kocovina, a my najednou opět vyhráli základní část a poté postoupili do finále.

Důležité je tedy nepanikařit...
Nevidím důvod, proč bych teď měli věšet hlavy, když zbývá ještě spoustu zápasů. Stačí vyhrát jedno utkání, od kterého se odrazíme.

www.hcbilitygri.cz

Foto: www.hcbilitygri.cz