Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který dnešní standard splňuje.

Aktualizovat

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Nejlepším ligovým hráčem za duben byl zvolen Ivan Schranz, trenérům vládl Petr Rada

03.05.2021 | 19:25

Ve skvělé formě hrající Jablonec si podmanil dubnovou anketu Ligové fotbalové asociace (LFA). Nejlepším hráčem uplynulého měsíce byl zvolen útočník Ivan Schranz, mezi trenéry zvítězil Petr Rada. Uvedla to LFA v tiskové zprávě.

fotbal rada TvLKjablonec-rennes2
Foto: Artur Irma

Sedmadvacetiletý Schranz zažívá nejlepší sezonu v české lize a stal se jedním z hlavních tahounů severočeského týmu, který se propracoval na druhé místo v tabulce. Svými góly pomohl nejen k vítězství v 26. kole nad pražskou Spartou (1:0), prosadil se i při remíze 1:1 v Plzni a rovněž přispěl k výhře nad Karvinou 3:0.

Slovenský útočník si dobrou formu přenesl i do začátku května a v posledním kole nejvyšší soutěže vstřelil další dva góly Olomouci (3:1). Díky tomu má na svém kontě 13 branek a dotáhl se v čele žebříčku kanonýrů na vedoucího Jana Kuchtu ze Slavie.

Foto: www.fkjablonec.czJablonec v dubnu ze šesti zápasů ani jednou neprohrál a posbíral 14 bodů. Na druhém místě neúplné tabulky se na něj může dotáhnout aktuálně jen Sparta, která má zápas k dobru. Za výkony Severočechů byl oceněn i trenér Petr Rada, který v anketě předčil Jindřicha Trpišovského z mistrovské Slavie.

V anketě LFA určují novináři svými hlasy trojici adeptů na hráče a trenéra měsíce, z níž pak fanoušci vyberou vítěze obou kategorií.

čtk