Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Obránce Petrovický uspěl na zkoušce v Liberci a bude hostovat ve Vsetíně

14. 09. 2023 | 7:08

Slovenský hokejový obránce Rayen Petrovický uspěl na zkoušce v extraligovém Liberci a podepsal se Severočechy tříletou smlouvu. Jednadvacetiletý syn mistra světa z roku 2002 Róberta Petrovického a vnuk bývalého trenéra české i slovenské reprezentace Vladimíra Vůjtka zamířil následně na hostování do prvoligového Vsetína a pod Ještědem bude mít možnost hrát na střídavý start. Informoval o tom oficiální web Bílých Tygrů.

petroviký
Foto z www.hcbilitygri.cz

"Rayen nás svým přístupem v přípravném období zaujal a vidíme v něm potenciál do budoucna. Proto jsme se rozhodli uzavřít s ním smlouvu. Nicméně v aktuální sezoně by u nás neměl adekvátní vytížení, a tak mu bylo vyřízeno hostování u prvoligového Vsetína," řekl hlavní trenér Liberce Filip Pešán. Petrovický na startu přípravy sehrál za Bílé Tygry tři zápasy a vstřelil dvě branky.

Minulou sezonu začal Petrovický ve slovenské extralize v Trenčíně a v 11 zápasech si připsal jednu asistenci. Ve třech duelech nastoupil i ve druhé nejvyšší soutěži za Topoľčany a zaznamenal také jednu přihrávku. V únoru zamířil do druhé nejvyšší finské ligy do týmu Joensuun Kiekko-Pojat, za který v 17 utkáních včetně play off nasbíral gól a šest asistencí. Dříve ůsobil v jiném finském celku TUTO Hockey, kde hrál za juniorku a pak i v druhé nejvyšší soutěži.

V české extralize působí od této sezony Rayenův otec Róbert, který se stal v Olomouci asistentem trenéra Jana Tomajka.

čtk