Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Roman Potočný byl hlavním strůjcem obratu, nataženému svalu navzdory

01. 10. 2019 | 6:04

Ve středu si v domácím poháru Roman Potočný natáhl stehenní sval, přesto do dnešního utkání 11. ligového kola s Českými Budějovicemi při početné absenci libereckých fotbalistů nastoupil a byl klíčovým hráčem. Nejprve vyrovnal na 2:2, před třetím gólem poslal míč z rohu na skórujícího Petara Musu a pak se po faulu na něj kopala penalta, z níž Kamso Mara uzavřel výsledek na 4:2.

foLBcbPotočný
Foto z www.slovanliberec.cz, fotogalerie Artur Irma

Potočný si v 77. minutě sám řekl o střídání. "Táhnul mě sval od středečního poháru, ale dalo se s tím hrát. V závěru zápasu jsem to už ale cítil hodně, bylo lepší střídat," řekl novinářům.

Jeho gól na 2:2 označil liberecký kouč Pavel Hoftych za jeden z klíčů k výhře. "Před zápasem si říkáme, že bychom dnes už dali rádi více gólů, vedeme a pak přijde... Jak to říct? Šílených pět minut, které nemohu pochopit. Nikdo jsme tomu nevěřili, co se děje. Naštěstí jsme stihli do poločasu ještě vyrovnat. Ještěže jsme neprohrávali dlouho," uvedl Potočný.

V 53. minutě při rohu, po kterém asistoval na třetí gól, poprvé pocítil výraznější bolest ve zraněném svalu. "Byl jsem rád, že jsem to před branku vůbec dokopnul. Ale o to lepší to byl pocit, když jsme znovu vedli," pochvaloval si.

Klíčovou roli sehrál i v 70. minutě, před penaltou, kdy ho rukou ve vápně srazil obránce Jiří Kladrubský. "Vlastně ani jeden nevíme, jak k tomu došlo. Oba jsme couvali," uvedl Potočný.

Liberec vyhrál po třech kolech a posunul se na osmé místo. "Máme radost kvůli lidem, že jsme konečně dali více branek, třeba je výsledek více naláká na další utkání. Ale nutno říct, že hra Českých Budějovic nám dnes vyhovovala. Přijely hrát fotbal, na což možná doplatily," dodal osmadvacetiletý ofenzivní záložník.

čtk