Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Skvělý podzim fotbalisté Jablonce zakončili přesvědčivou výhrou 3:1 v Olomouci

22. 12. 2020 | 17:18

AKTUALIZOVÁNO: Jablonec zvládl i poslední nelehký zápas na Hané, odkud si veze přesvědčivé vítězství 3:1, díky dvěma gólovým hlavičkám útočníka Doležala a jedné trefy Ladry z pokutového kopu. V posledním duelu podzimní sezony scházel trenéru Radovi vykartovaný útočník Schranz, nejen kvůli tomu sáhl hlavní kouč do sestavy. Na kraji obrany se místo Podaného představil Krob, pravého křídelníka hrál Pleštil a Ladra se stáhl k Považancovi do středu záložní formace.
 

foJNOlo1
Foto: www.fkjablonec.cz

Na kraji obrany se místo Podaného představil Krob, pravého křídelníka hrál Pleštil a Ladra se stáhl k Považancovi do středu záložní formace.

Naši hráči začali na Hané aktivně, po Pleštilově zpětné přihrávce se nedohodl Ladra s Považancem, kdo z nich v dobrém postavení zakončí a bylo po šanci. V 6. minutě po domácím autovém vhazování se k míči dostal překvapivě na středu hřiště před vápnem Pilař, s ničím se nepáral a parádní prudkou polovysokou ranou donutil brankáře Mandouse u tyče k prvnímu skvostnému zákroku zápasu.

Domácí poprvé vážněji zahrozili po dvaceti minutách hry, křížná střela Gonzaleze skončila decimetry vedle naší tyčky. Chvíli poté vyzkoušel stejný hráč Sigmy pozornost Hanuše ze střední vzdálenosti. Ve 24. minutě přišel z naší pravé strany do šestnáctky střílený centr Vepřeka, Chytil ve vápně přehlavičkoval Zeleného a domácí šli po jeho prudké a přesné hlavičce do vedení 1:0!

Hanáci měli brzy i další dobrou příležitost, Yunis ani Houska ale nedokázali během jedné akce prostřelit těla blokujících hráčů v zelenobílých dresech. Ve 36. minutě zacentroval z levé strany do vápna soupeře Krob, ve vápně našel přesně hlavu nehlídaného Doležala, který třetí brankou v sezoně vyrovnal na 1:1!

Jen o dvě minuty později mohli domácí opět zvrátit stav na svou stranu, jablonecká obrana byla nachytána v nedbalkách, když nechala po centru Breiteho zcela volného Gonzaleze, ten naštěstí pro naše barvy hlavou zamířil nad jabloneckou branku.

Foto: www.fkjablonec.cz

Olomouc o přestávce vystřídala hned dvojici hráčů. Druhý poločas ale začal v tlaku Jablonec, nedříve Pilařovu šanci stačil vyrazit brankář Mandous, po následném Krobově centru hlavičkoval Doležal do břevna! Olomoučtí se ze sevření našich barev dostali pět minut po obrátce, Falta ale střelu před hranicí vápna poslal decimetry vedle tyče. Jablonec kontroval akcí po dvou hlavičkách, Doležal přiťukl Zelenému, ten ale míč trkl vedle Mandousovy tyče.

Na Andrově stadionu se pak hrálo nahoru dolů, Jablonec zazdil rychlý brejk v přečíslení po nepřesné přihrávce Považance, domácí úprk Nešpora přerušil obranným zákrokem stoper Martinec.

V 65. minutě chtěl Zelený v pokutovém území zacentrovat, míč se otřel o ruku Sladkého, rozhodčí tak neváhal ani po konzultaci s VAR nařídit pokutový kop. Míč si na značku penalty postavil Ladra a se štěstím propálil Mandouse, který si na míč sáhl, ale v cestě do branky mu naštěstí nezabránil – 1:2!

A to nebylo z naší strany ještě vše. Doležal vysunul skvostnou dalekonosnou přihrávkou do zakončení Ladru, jenže ten si míč v rozhodující moment před zakončením příliš ukopl od kopaček. Jablonec to ale dlouho mrzet nemuselo, sedm minut před koncem odcentroval při naší další akci Ladra tísněn od rohového praporku, míč si ve vápně našel Doležal a druhou gólovou hlavičkou v zápase zvýšil na 1:3!

Jablonec zkušeně odehrál i závěr zápasu a vítězstvím v Olomouci utnul její sérii bez porážky, naopak náš tým neprohrál sedm zápasů v řadě a z Hané si třetí výhru ze hřiště soupeře v sezoně.

Spokojený Rada: Byli jsme lepším týmem

Výhra na trávníku Sigmy Olomouc potěšila na samý závěr podzimu našeho lodivoda Petra Radu. Byli jsme lepším týmem a aktivní, těšilo trenéra, jehož tým v závěru podzimu sedm zápasů neprohrál z toho šest vyhrál.

Trenér Sigmy Radoslav Látal na pozápasové tiskové konferenci přiznal, že Jablonec si z Hané odváží zasloužené vítězství. „Podali jsme jeden z nejhorších výkonů. Vstoupili jsme do toho špatně, Jablonec nás přehrával hlavně ve středové formaci. Hosté výborně kombinovali, my jsme měli problémy s vyhráváním osobních soubojů, ani vepředu jsme nepodrželi míč. Dali jsme sice branku, ale cítili jsme, že Jablonec je dál silný. Zkoušeli jsme to o poločase vyztužit střídáním, ale přišla hned ve 46. minutě další šance Jablonce. Po penaltě už to bylo hodně složité. Dnes jsme si nezasloužili ani bod, protože náš výkone nebyl dobrý,“ zhodnotil prohraný zápas svého týmu kouč Sigmy.

Foto: www.fkjablonec.czJablonecký kouč Petr Rada byl po dalším vítězném zápase nadmíru spokojený. „Jsem s pokojený, protože dnešní zápas jsme byli lepším týmem. Hned na začátku jsme měli šanci, kterou jsme neproměnili. Napadali jsme, byli jsme hodně aktivní. Z Olomouce v Ostravě jsem měl velký respekt. Chtěli jsme ukončit sezonu co nejlepším výkonem, což s nám podařilo. Byl to asi nejlepší výkon spolu se zápasem v Liberci. Dostali jsme sice gól, ale z týmu jsem cítil, že tu můžeme něco udělat. Byli jsme odměněni vyrovnáním Doležalem. Nevypadli jsme ze hry, stále jsme hráli aktivně. V začátku druhé půle tam bylo břevno a znovu jsme byli aktivní. Naši stopeři nakopávané balony od soupeře dobře odvraceli. Šli jsme do vedení po penaltě, v závěru přišel dobrý centr Ladry a Doležal dal další naši branku. Všem hráčům i střídajícím musím poděkovat. Jsem rád, že to bylo v televizi a vidělo to více věcí,“ konstatoval jablonecký kouč. Kde nastal podle našeho trenéra zlom v podzimní sezoně? „To Brno zacloumalo nejen semnou asi i s hráči. Trefilo nás to všechny, ten zápas jsme nezvládli. Ale to se stane každému ligovému týmu. Vyříkali jsme si to. Hráči věděli, že to byl průšvih. V některých zápasech jsme hráli velmi kvalitní fotbal. Ale to Brno mě stále mrzí,“ uvedl dále Rada.

Jablonec se skvělým finišem vyhoupl do samého čela ligové tabulky, pohled na tabulku ale nechává našeho kouče stále chladným. „Koukáme na to, že hrajeme slušný fotbal. Chci, aby lidi mluvili o Jablonci v dobrém. Jsme teprve ve čtrnáctém kole, máme spoustu zápasů před sebou,“ říká kouč ze Střelnice.

Jméno trenéra Rady se v současné době skloňuje s možným adeptem na post v Plzni. „Já jsem trenérem Jablonce a na tom se nic nemění. Mám tu platnou smlouvu. Je příjemné že se o vás mluví, to těší asi každého, jako v případě trenéra Trpišovského. Já jsem také vydal knihu, mám něco za sebou. Jsem rád, že můžu trénovat a být mezi sportovci. Jediné, co mě mrzí, že lidi nemůžou na stadion, chci, aby byli zpátky a aby se bavili fotbalem a sportem celkově,“ vyslovil své předvánoční přání náš lodivod.

www.fkjablonec.cz