Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Slovan porazil v osmifinále MOL Cupu Teplice 2:0 a může se těšit na jarní boje

31. 10. 2019 | 0:05

Po měsíci a půl hráli svěřenci trenéra Pavla Hoftycha domácí reparát proti Teplicím. V polovině září Slovan remizoval v ligovém utkání se žlutomodrými 1:1. V rámci osmifinále MOL Cupu musel z tohoto klání jeden tým vzejít jako vítěz. Po brankách Petara Musy ze 74. minuty a střídajícího Jana Kuchty v nastavení druhého poločasu je tímto týmem Slovan.

foPoharTP
Foto: www.slovanliberec.cz

Ze začátku utkání se obě mužstva spíše rozkoukávala a hledala. Po pár minutách ze zastřeloval teplický Jakub Mareš mimo. V 9. minutě si ale našel centrovaný míč z rohu Matěj Chaluš a pokusem na dlouho nohu zaměstnal brankáře Teplic. Ve 22. minutě musel Knobloch poprvé zasahovat. To když z dálky napřáhl Tomáš Kučera a mířil po zemi k tyči. Liberecký brankář míč ale vyškrábl. O pár minut později měla naše defenziva problémy s centrem z levé strany. Po pár odrazech ve vápně naštěstí odpravila míč do autu.

Po půl hodině hry si nabíhal na centr ve vápně Matěj Chaluš a v tísni teplického hráče upadl. Liberečtí se dožadovali pokutového kopu, ale sudí Franěk viděl situaci jinak. Ve 33. minutě vyslal na Knoblocha aktivní Tomáš Kučera štiplavou střelu vzduchem. Liberecký brankář míč opět vyrazil. Šest minut před přestávkou jsme mohli jít do vedení. Musův střílený centr z pravé strany vyboxoval Diviš před sebe, kde z druhé vlny nabíhal Radim Breite. Náš kapitán už ale neměl čas na reakci a míč se od jeho nohy odrazil nad. To bylo v prvním poločase vše.

Do druhého poločasu nastoupil úplně jiný Slovan. Již ve 49. minutě orazítkoval Petar Musa střelou z malého vápna břevno. Míč se k němu odrazil, hlavičkou jej posunul na Potočného, který v dobré pozici promáchl. O minutu později si mohl nejlepší liberecký střelec spravit chuť. Tvrdou ránu zpoza vápna ale nasměroval pouze do levé tyče. Neuběhlo ani deset minut a branková konstrukce za Divišem se otřásla potřetí. Opět to byl chorvatský útočník, který trefil konstrukci Teplické svatyně.

Málem se opět potvrdilo otřepané 'nedáš - dostaneš', kdy hosté mohli z ojedinělé akce vyrovnat. Jakub Mareš prostrčil míč mezi obránci na Vondráška, ten našel centrem ve vápně volného Vyhnala, který hlavičkoval do prázdné brány. Na brankové čáře ale míč vykopl Tomáš Malinský.

Zápas se pomalu blížil do své poslední čtvrthodiny, když vyslal Potočný další tvrdou ránu na Diviše. Ten vyrazil na roh. Po závaru z rohu se ale liberečtí hráči a fanoušci dočkali. Míč si našel u brankové čáry Potočný a vzduchem napříč malým vápnem našel Petara Musu, stojícího pár decimetrů před brankovou čarou. Pro chorvatského útočníka to byl nejspíš nejjednodušší gól hlavou v kariéře 1:0.

Liberec si hlídal zkušeně zbytek zápasu a v nastaveném čase stvrdil postup. Modrá lavina čtyrech hráčů se valila na dva žluté. Kapitán Breite přihrál Balutovi, který posunul míč na Jana Kuchtu a liberecký útočník dal střelou na vzdálenější tyč konečnou podobu výsledku 2:0.

www.slovanliberec.cz