Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Trenér Patrik Augusta krátce o dosavadním průběhu play-off: Plzeň nás dobře prověřila

16. 03. 2023 | 14:38

Série s Plzní nakonec dospěla až do pátého duelu, v němž Tygři vůbec jako první historii v extraligy zvrátili v rozhodujícím zápase série play-off třígólovou ztrátu a postoupili dál. Co stálo za obratem a jaké bude čtvrtfinále s Hradcem Králové? O tom po výhře nad indiány hovořil trenér Patrik Augusta.

postupTw4
Foto z twitteru Bílí Tygři

Trenér Patrik Augusta krátce o...

...o nepovedeném začátku rozhodujícího střetnutí

Všechno šlo špatně. Nefungovala časomíra, my třikrát zlomili hokejku a dostali tři góly. Poté ale Petr Kváča vytáhl fantastický zákrok, který byl pro vývoj hry hodně důležitý.

...o následném obratu ze stavu 0:3 a postupu do čtvrtfinále

Pořád jsme v tu chvíli měli spoustu času. Věřil jsem v sílu mužstva, pár velkých obratů už jsem tu na střídačce zažil. Respekt soupeři, v celé sérii nám nedaroval kousek ledu zadarmo. Ještě větší respekt a poděkování patří našim hráčům, kteří to i přes třígólové manko dokázali otočit.

...o atmosféře v pátém utkání

Lidé byli fantastičtí. I za stavu 0:3 fandili a tlačili nás dopředu. Kluci dali první gól a začali si věřit. Výhoda domácího prostředí v rozhodujícím zápase, kterou jsme si vypracovali v základní části, nám hodně pomohla.

...o čtvrtfinále s Hradcem Králové

Budeme nachystaní, moc se na tu sérii těším. S Hradcem to je vždy hodně vyhecované. Plzeň nás podle mě dobře prověřila, hraje velmi podobný styl jako náš další soupeř.

...o zdravotním stavu Martina Faško-Rudáše

Uvidíme, jak se to vyvine. Martin už každopádně začal bruslit, takže je to na dobré cestě.