Třetí se čtvrtým se utká v pondělní televizní dohrávce, Jablonec míří do Ostravy

24. 02. 2020 | 8:50

V druhém jarním kole se náš tým představí, opět v rámci pondělní televizní dohrávky, na trávníku Baníku Ostrava. Pikantní souboj týmů z popředí ligové tabulky startuje ve Vítkovicích v 18 hodin.

TvLKjablonec-ostrava4
Arvhivní foto, Artur Irma

Ostrava přezimovala na sedmé příčce ligové tabulky, a i přesto se odhodlala k výměně hlavního kouče. Kouče Páníka nahradil po angažmá u mládežnické reprezentace někdejší kouč Jablonce či Dukly Praha Luboš Kozel. Spolu s ním do Slezska zamířili i zajímavé posily, opavský stoper Svozil a útočník Liberce Potočný. Ze Slovácka si Ostravští stáhli navíc ofenzivně laděného Šašinku. Baník se naopak rozloučil s Diopem, jenž zamířil do Turecka. Smlouva skončila Pazderovi, na hostování byli uvolněni Granečný, Celba a Šindelář. "Se stavem kádru jsme spokojeni, přivedli jsme hráče, o které jsme měli zájem. Přišel nový trenér a víme, že bude potřeba trpělivost a čas, aby se projevila jeho práce a vliv na tým. Nezakrýváme, že máme zkušený a kvalitní tým. Budeme se snažit, abychom skončili v první šestce a pak se může stát cokoliv. Loni nám to nevyšlo, teď jsme o rok chytřejší. Víme, že nadstavba je těžká, a proto jsme i zkvalitnili stávající kádr," říká ostravský sportovní ředitel Marek Jankulovski.

Ostravská zimní příprava pod novým koučem ale výsledkově úplně přesvědčivá nebyla, z deseti zápasů Ostrava pět prohrála a jen dvakrát zvítězila. "Příprava byla naplánovaná už před mým příchodem. Na můj vkus jsme sehráli až moc zápasů v rychlém sledu a na výsledcích byla únava znát. Spíše jsme potřebovali trénovat, aby si hráči zažili nové věci," uvedl k průběhu zimní přípravy nový lodivod Ostravy Luboš Kozel. Ten zažil na nové lavičce vítěznou premiéru po výhře 1:0 na Slovácku, kde tříbodovou trefu zaznamenal obránce Pokorný. "Nervózní z prvního zápasu jsem nebyl, přeci jen mám už něco odkoučováno. Byl to pro nás na Slovácku těžký start a přestože nám chybělo pět hráčů ze základu, ti co nastoupili, podali dobrý výkon a zápas se mi nakonec hodnotil velmi dobře," cenil si tříbodového zisku Kozel. Ostrava se díky tomu vyhoupla na čtvrtou příčku.

V pondělní televizní dohrávce tak na sebe narazí tabulkový sousedé, které dělí čtyři body. Také Jablonec totiž zvládl svou jarní premiéru, když v domácím zápase přesvědčivě srazil Příbram čtyřmi góly a upevnil si třetí příčku. "Jsme rádi, že jsme před domácími fanoušky vyhráli takovým rozdílem. Trochu jsme tím odčinili podzimní porážku v Příbrami," říká dvougólový střelec z úvodního střetnutí Jan Sýkora. "Určitě nás v Ostravě čeká těžký zápas. Baník má kvalitní mužstvo, navíc mají nového trenéra, takže určitě budou mít velkou motivaci. Prostředí tam bude pro nás náročné, protože Ostrava má fantastický fanoušky, takže nás určitě nečeká lehký zápas," dodává Jan Sýkora.

V prvním utkání vychytal čisté konto brankář Vlastimil Hrubý. A očekává proti Baníku důležitou bitvu. "Bude to hodně důležitý zápas. Samozřejmě, je to teprve druhé jarní kolo, ale do dalších bojů se ty body budou počítat. Chceme být nahoře a když teď uspějeme na Baníku, tak jim zase trochu odskočíme," říká pětatřicetiletý brankář Vlastimil Hrubý.

Oba pondělní soupeři už za sebou mají v rámci nejvyšší soutěže rovných padesát utkání, v kterých dvacet skončilo dělbou bodů, osmnáctkrát se radovali z výhry hráči našeho Jablonce a ve dvanácti případech bral tři body náš soupeř. Posledních pět vzájemných zápasů však vždy skončilo vítězstvím domácích barev. Na podzim jsme Baník na Střelnici porazili 2:1, góly vstřelili Krob a Jovović, za hosty tehdy snižoval matador Baroš.

Utkání začíná v pondělí 24. února od 18 hodin v Ostravě Vítkovicích

www.fkjablonec.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace