Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Tygří smečka vyrazí na led, kde si od pondělí zpestří náročné nabírání kondice týdnem hokeje

16. 06. 2019 | 21:20

Už dva týdny Bílí Tygři polykají tréninkové dávky pod kondičním koučem Alešem Pařezem, který se převážně stará o suchou část letní přípravy. Teď ale tygří smečka vyrazí na led, kde si od pondělí 17. června zpestří náročné nabírání kondice týdnem hokeje.

hokPřípravaPosilovna
archivní foto: www.hcbilitygri.cz

Jak bývá v Liberci zvykem, přes léto se netrénuje pouze na suchu. Bílí Tygři už popáté v řadě v červnu absolvují týden na ledě, který má za úkol oživit náročnou část přípravy a zkrátit dlouhé čekání na hokej. Poprvé se tak stalo před mistrovskou sezonou a od té doby je to tradice.

Svěřenci trenéra Patrika Augusty se tak v pondělí 17. června sejdou na ledě, kde budou celý týden kromě jiného pilovat i herní dovednosti. "Tuhle část přípravy bereme jako zpestření. Zapracujeme na individuálních dovednostech a na důležitých detailech, které pak na ledě rozhodují," řekl Augusta.

Ani tento týden se ale neobejde bez posilovny, která je klíčovým prvkem celé přípravy. Po příjemnější části na ledě se hráči převléknou a zamíří za Alešem Pařezem, který se postará o fyzickou část tréninkových jednotek.

Po týdnu na ledě se Tygři ještě krátce vrátí na sucho. Od začátku července na ně čeká dvoutýdenní volno, aby se poté definitivně přesunuli na led a odstartovali finální fázi přípravy na sezonu 2019/20.

www.hcbilitygri.cz