Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Urputná bitva dopadla lépe pro Oceláře. Liberečtí neporazitelnost Třince neukončili

11. 11. 2020 | 20:24

Přestože proti sobě nastoupily dva ofenzivně laděné celky, po dvou třetinách svítil na kostce stav 1:1. Liberečtí se sice dostali do vedení v první třetině díky početní výhodě, jenže i Oceláři se nenechali zahanbit a rovněž v přesilovce vyrovnali. V rozhodující třetí třetině se rychle trefili hosté a Tygři museli dotahovat. Oceláři však své vedení udrželi a odváží si domů tři body.

Oba týmy začaly utkání, jak se ostatně dalo očekávat, ve vysokém tempu a již první minuty nabídly několik zajímavých příležitostí. Do největší z nich se dostal Filip Zadina, který měl před sebou po přihrávce Arona Chmielewského skrz brankoviště v podstatě prázdnou klec. Střela z voleje mu však vůbec nesedla a puk zamířil mimo. Po zaváhání třinecké obrany mohl následně na druhé straně skórovat Michal Birner, jenže na Jakuba Štěpánka si z bezprostřední blízkosti nepřišel.

A poté se začalo vylučovat. Oceláři dostali k dispozici hned dvě početní výhody v krátkém sledu, Tygři nicméně obě oslabení ustáli. V sedmé minutě se hosté dostali i do přečíslení dva na jednoho, kdy se Miloš Roman rozhodl pro individuální řešení. Petr Kváča jeho pokus vyrazil ramenem nad břevno. K brance měli červeno-bílí nejblíže, když David Musil objel bránu a křížným pasem vyzval k zakončení Lukáše Jaška. Ten ale pouze rozezněl tyč! Gólový účet tedy nakonec otevřeli Severočeši! Petr Jelínek při přesilovce vyhrál souboj mezi kruhy a posunul kotouč na Jaroslava Vlacha. Ten ještě v pádu stačil přihrát zcela volném Dávidu Grígerovi a ten se z hranice brankoviště trefil přesně mezi Štěpánkovy betony.

Foto: www.hcbilitygri.cz

Slezané vletěli do druhé periody jako neřízená střela a svěřenci trenéra Patrika Augusty neměli ve své obranné třetině ani chvíli klidu. Po pasu svého bratra nejdříve střílel Ondřej Kovařčík, načež to dvakrát na Petra Kváču zkoušel Filip Zadina. Liberecký gólman však držel čisté konto. Pohledný hokej, který nabídlo první dějství, se poněkud vytratil a hra nabyla spíše bojovného rázu, což vedlo i k několika menším trestům. V jednu chvíli usedli do boxu vedle časomíry hned dva členové tygří smečky a hosté vycítili šanci. Liberečtí ve třech hodně dlouho odolávali, jenže nakonec prostřelil Petra Kváču při rychlém protiútoku Filip Zadina.

Gólu předcházel sporný moment, kdy rozhodčí neodpískali faul na Petra Jelínka, šelmy se ovšem rozhodit nenechaly, naopak přidaly na tempu. Jaroslav Vlach našel pěknou přihrávkou zpoza brány Tomáše Filippiho mezi kruhy, ten ale ze slibné palebné pozice minul. Chvíli před druhou sirénou ještě stihl Michal Bulíř orazítkovat spojnici Štepánkovy klece, když zkusil překvapivou ránu z kruhu. Naneštěstí pro náš tým mířil až moc přesně.

Začátek poslední části vyšel lépe Ocelářům. Ti se totiž usadili v útočné třetině a se štěstím se dostali do vedení. Filip Zadina vypálil z otočky z pravého kruhu a dezorientovanému Petru Kváčovi touš propadl za brankovou čáru. Liberečtí tak museli vrhnout veškeré své síly do útoku.

Necelých devět minut před koncem přišla kýžená přesilovka. V ní domácí pálili ze všech možných pozic, Jakub Štěpánek ale neinkasoval. Pět minut před koncem se po zmatcích před bránou nejlépe zorientoval Dávid Gríger, jenž přihrál do stoprocentní šance Tomáši Filippimu, který byl však v příliš krkolomné pozici a kotouč do sítě nedotlačil. Třinec už se soustředil v podstatě jen na defenzivu a Severočeši dobývali jejich obranný val jen velmi těžko.

Nakonec bohužel nedošlo ani na hru bez gólmana, neboť jednačtyřicet vteřin před koncem v přečíslení dva na jednoho propálil Patra Kváču obránce Martin Gernát. Bílí Tygři tak i přes bojovný a urputný výkon padli s Třincem 1:3.

Foto: www.hcbilitygri.cz

Hlasy trenérů po dohrávce 8. kola hokejové extraligy Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec (1:3):

Patrik Augusta (Liberec): "Bylo to hodně kvalitní a těžké utkání. Oba týmy hrály hodně bojovně, šance se střídaly na obou stranách. Dostali jsme se do vedení, Třinec ale ve dvojnásobné přesilovce vyrovnal. Klíčovým momentem pak byla druhá branku hostů v úvodu třetí třetiny. Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání a Oceláři byli nakonec šťastnějším týmem."

Václav Varaďa (Třinec): "První třetina byla z naší strany špatná. Paradoxně nám uškodily přesilovky, které jsme sehráli velmi špatně. Ve druhé třetině jsme se ale zvedli a hráli jsme častěji na kotouči v útočném pásmu. Ve dvojnásobné přesilovce jsme pak dokázali vyrovnat a začínalo se nanovo. Ve třetí třetině jsme ze dvou střel na branku dali dva góly a strhnuli zápas na svou stranu. Tří bodů z Liberce si nesmírně vážíme."

Dohrávka 8. kola hokejové extraligy: Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 20. Gríger (J. Vlach, P. Jelínek) - 32. F. Zadina (Marcinko, Martin Růžička), 44. F. Zadina (O. Kovařčík, Jaroměřský), 60. Gernát (Martin Růžička, Jašek). Rozhodčí: R. Šír, Hradil - Rampír, Špringl. Vyloučení: 6:5, navíc J. Vlach (Liberec) 10 min. Využití: 1:1. Bez diváků.

Sestavy:

Liberec: Kváča - Šmíd, Knot, T. Hanousek, Rosandič, Derner, T. Havlín - Lenc, Bulíř, Birner - Gríger, Filippi, T. Rachůnek - Zachar, P. Jelínek, A. Musil - Průžek, A. Najman, J. Vlach. Trenér: P. Augusta.

Třinec: J. Štěpánek - M. Doudera, Gernát, D. Musil, Galvinš, Kundrátek, Jaroměřský - Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský - Chmielewski, Marcinko, F. Zadina - O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík - Dravecký, Miloš Roman, Hrehorčák - Hrňa. Trenér: Varaďa.

www.hcbilitygri.cz