Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

V Kanadě jsem přes léto udělal kus práce, říká obránce Tomáš Hanousek 

18. 07. 2019 | 10:18

Obránce Tomáš Hanousek v minulé sezóně patřil k velmi příjemným překvapením celé extraligy, která se těší na jeho další výkony v nadcházejícím ročníku. Během léta se Tomáš připravoval v Kanadě s Janem Ludvigem a jak on sám říká, udělal velký kus práce.

hokej hanousek  PP 3719
Tomáš Hanousek, foto: www.hcbilitygri.cz

Ty ses přes léto připravoval individuálně. Kde?
Byl jsem v Kanadě u Jana Ludviga, který tady působí jako development coach. Bydlel jsem tam zhruba měsíc a přípravu jsem absolvoval u něj.

Jak tréninky probíhaly?
Na každý týden jsme měli připravený program. Tím, že jsme bydleli u něho doma, tak nás měl pod dohledem. Ráno byl nějaký výběh, pár cviků a pak snídaně. Potom jsme jezdili do posilovny, kde probíhal klasický silový trénink. Dále oběd, polední klid a následně buď led, nebo trénink v takovém boxerském klubu.

Kolik vás tam bylo?
Byli jsme tam ve čtyřech – já a pár dalších kluků z Benátek. Honza Šír, Adam Klapka a Michal Teplý.

Byla to tvoje první zkušenost s letní přípravou v zámoří?
Přesně tak a myslím, že to proběhlo tak, jak mělo. Cítím se dobře, udělal jsem velký kus práce. V následujících osmi týdnech, které zbývají do začátku sezony, v tom musím pokračovat a zlepšovat se každý den.

Jak často jste byli na ledě?.
Dvakrát do týdne.

Pilovali jste hlavně dovednosti?
Nebylo to úplně jako tady. Většinou jsme dělali nějaká cvičení, včetně power skatingu. Tím jsme se do toho postupně dostávali.

V Kanadě se připravoval i Láďa Šmíd. Proběhlo nějaké setkání?
Psali jsme si, ale to bylo všechno. Byla tam myšlenka, že bych během volna jel za ním, ale to bohužel neklaplo.

Jak ses těšil zpátky na kluky?
Hrozně moc. Bylo mi to až blbé, že jsem tu v kabině s ostatními nemohl být. Jsem rád, že jsem zpátky.

Příští týden začínají přípravné zápasy. Je to něco, co ti v posledních týdnech také chybělo?
Určitě. Chyběly mi hlavně ty pravidelné tréninky na ledě, takže jsem moc rád, že už to zase začíná. Bude to velký kus práce, dlouhá sezóna a hodně zápasů. Musím se o sebe dobře starat a dobře se připravit.

Ty jsi v minulé sezóně pořádně vyletěl. Kladeš si na sebe tím pádem nějaké nároky?
To, co bylo, bylo. Chci odehrát dobrou sezonu. Nechci říct, že začínám od nuly, ale musím pokračovat v tom, co jsem předváděl loni.

www.hcbilitygri.cz