Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Ztroskotali jsme na neproměňování šancí, hlesl po neuvěřitelném utkání s Plzní Doležal

06. 05. 2019 | 8:57

Příliš do řeči nebylo po včerejším závěrečném obratu Plzně jabloneckému útočníkovi Martinu Doležalovi. I on mohl několikrát navýšit naše vedení a vše by dopadlo jinak.

Člen reprezentační devatenáctky nastoupil třikrát v základní sestavě ve FORTUNA:LIZE, z toho hned dvakrát proti lídrovi soutěže - pražské Slavii. V obou případech pomohl k cenným remízám. V Edenu na konci března 1:1, kde si dokonce připsal asistenci na vyrovnávací gól. Doma v utkání v rámci nadstavby pak 0:0 a opět si svým výkonem řekl o další šanci. "Jsem rád, že mi trenér důvěřoval v tomto utkání," svěřil se po utkání mladý obránce.

Zápas jste skvěle rozehráli. Vedli jste 1:0 a neproměnili další velké šance, ale nakonec přišla prohra.

Je v nás obrovské zklamání… Já si nepamatuji, že bysme si tady v Plzni vytvořili šest, sedm tutových šancí. Bohužel jsme je neproměnili a nakonec jsme byli po zásluze potrestáni.

Zdálo se, jakoby se vás Plzeň bála?

Bála, nebála… Plzeň nastoupila se dvěma dvoumetrovými hráči Chorým a Beugelem a věděli jsme, že celej zápas budou na ně balony jen nakopávat a to také dělali. Pak tam místo Chorého přišel další hlavičkář Bakoš a jejich důraz se ještě zvětšil. Bohužel pro nás to tam dvakrát propadlo, přišel centr z pravé strany a proměnili to. Prostě jsme nedokázali využít našich šancí a nevím, kdy jich zase tolik budeme v zápase mít. Dneska jsme sehráli dobrý zápas, ale když si proti Plzni vytvoříte šest šancí, tak musíte dát aspoň tři góly a pak bychom tady uhráli vítězství.

Kterou zahozenou šanci si nejvíc vyčítáš?

Asi tu ve druhém poločase, kdy mi to tam dal Vata /Vatajelu/ přes obránce. Sice jsem dostal balon trošku do úhlu, ale vyřešil jsem to špatně. Zpětně si říkám, že jsem měl brankáře přehodit. Ztroskotali jsme na neproměňování šancí, což nás trápí celou sezónu.

O Plzni se ví, že závěry utkání má dobré. Nezatáhli jste se v posledních deseti minutách až příliš?

Foto z www.fkjablonec.czNěkteří už jsme toho měli dost, neměli jsme už takový dranc dopředu a nepodrželi jsme balon, jen jsme to odkopávali. Domácí se chtěli dotáhnout na Slavii, která jen remizovala, dali do toho všechno a za závěrečný tlak byli nakonec odměněni. I takový je fotbal a pro nás to je tragédie.

Byl zlomovým bodem příchod Kayamby, po jehož akcích z pravé strany vstřelili domácí oba své góly?

To nevím, prostě mu to vyšlo. Přišel totiž už do unavené obrany a vyšly mu dva centry, po kterých padly góly. Ale tenhle zápas jsme si prohráli sami a je to velká škoda.

Nyní ztrácíte na Spartu devět bodů. Znamená to, že boj o třetí místo je z vašeho pohledu už spíš utopie?

Foto z www.slovanliberec.czTěžko říct, může se stát všechno. Kdybychom zde uhráli aspoň bod, byla by šance samozřejmě větší. Ale to všechno se uvidí, zajíci se počítají až po honu. My se samozřejmě budeme snažit získat co nejvíc bodů a uvidíme. Dneska jsme hlavně chtěli odskočit Baníku, abychom byli v ještě větším klidu, to se nepovedlo. Ale teď máme Ostravu doma, tak doufám, že ji porazíme a uvidíme, jak se s tím popere Sparta.

Načítám...
Napiš komentář