Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Bývalý ředitel v liberecké nemocnici skončil, potřebuje si vyřešit osobní věci

08. 07. 2019 | 12:00

V liberecké nemocnici skončil Luděk Nečesaný, který byl dnes nepravomocně osvobozen v korupční kauze. Bývalý generální ředitel krajské nemocnice dnes ČTK řekl, že chce hlavně vyřešit své osobní záležitosti. Poslední půl rok v nemocnici působil na pozici náměstka pro řízení zdravotní péče. Po dohodě tento post opustil k poslednímu červnu.

"Hlavní důvod je ten, že chci mít teď plno energie, času a prostoru, abych dokončil vše mimo nemocnici," řekl. Nečesaný byl v čele liberecké nemocnice od roku 2007 do konce roku 2010 a poté od poloviny roku 2013 do konce roku 2018. Dál o toto místo neusiloval a i před půl rokem jako důvod uváděl, že se potřebuje soustředit na vyřešení osobních problémů.

Nečesaný nevylučuje, že se do liberecké nemocnice v budoucnu ještě vrátí. "S generálním ředitelem (Richardem Lukášem) jsem na nějaké spolupráci do budoucna domluven. Na druhou stranu si myslím, že i přes dnešní rozsudek případ nekončí. A vzhledem k tomu, že se pomaličku připravuje a finalizuje žádost na odškodnění našeho syna, tak teď se potřebuji všemu tomu věnovat," uvedl.

Nečesaný čelí obvinění, že jako ředitel nemocnice dostával úplatky od zdravotnických firem v letech 2009 a 2010. Podle obžaloby měl přes firmu své manželky získat 23 milionů korun. Soud ho dnes sice osvobodil, státní zástupce si ale podal odvolání. Syn Nečesaného, který byl obžalován z pokusu vraždy kadeřnice v Hořicích na Jičínsku, se letos dočkal po letech pravomocného osvobozujícího verdiktu. Předtím ho hradecký soud dvakrát poslal ve vězení, na svobodu se pokaždé dostal díky zásahu Nejvyššího soudu. Nečesaný je přesvědčen, že jeho obvinění v korupční kauze souvisí s tím, jakým způsobem bojoval za osvobození svého syna.

Nečesaný chce na volné noze zůstat minimálně několik měsíců. "Právě proto, že chci mít čas a klid řešit své osobní věci a dotáhnout je do konce, tak o žádném dalším angažmá neuvažuji," řekl. Současný stav liberecké nemocnice považuje za stabilní. "Funguje velmi dobře a může pokračovat dál i beze mě," dodal.

čtk