Bývalý skautský srub bude sloužit lesní školce, ne bezdomovcům a výrobcům drog
Bývalá lesní školka s dřevěným srubem v Ruprechticích, kterou před desítkami let postavili skauti, ožije. Spolek LESpolek, z.s., zde v podstatě obnoví původní záměr využití. Jde o aktivity pro předškolní děti ve věku 3–6 let. Jedná se dětskou skupinu, kde děti jsou stále v přírodě za každého počasí a ročního období.
Po opuštění srubu skautským oddílem nastaly před několika lety problémy. Začali se do něj stahovat bezdomovci, ničili srub. V loňském roce, a to už byla poslední kapka, zde kriminalisté několik měsíců monitorovali vařiče drog.
"Toto se také prokázalo a bylo zatčeno několik lidí. Od této chvíle jsme hledali intenzivně někoho, kdo by srub využil pro veřejné aktivity, aby se zabránilo dalšímu poškozování majetku města či dokonce k páchání trestné činnosti,” vysvětluje náměstek pro technickou správu města Jiří Šolc.
V květnu letošního roku byly osloveny Městské lesy Liberec, které mají ve své správě lesní pozemek s p.č. 1705 se srubem, s žádostí spolku LESpolek o vhodný prostor pro jejich činnost. „To je přesně to využití, které by mělo zabránit poškozování městského majetku a naopak přispělo k smysluplnému využití bývalé lesní školky,” dodává náměstek.
Městské lesy připravují pro radu města zároveň dohodu o užívání pozemků v podobném konceptu, jaký byl použit u Lesního koupaliště.
LB/Jan Král