Liberec pozastavil z důvodu extrémního sucha seče travnatých městských ploch

12. 08. 2022 | 12:01

Technické služby města Liberce pozastavují sekání trávy. Důvodem je extrémní sucho, které má pokračovat i v dalších dnech. Pravidelná seč na pozemcích statutárního města tak bude pozastavena do odvolání.

liberec seč 50064876091 f734fe4a9b c
Foto: LB

„Toto rozhodnutí jsme učinili na základě dlouhodobé absence spadu srážek. Momentálně dokončujeme seč strunovými sekačkami na místech, kde bylo provedeno sekání strojovou mechanizací,“ uvádí ředitel technických služeb Peter Kračun.

„Jednoduše toto přírodě nemůžeme dělat. V takovém suchu kdybychom trávník posekali, tak samotný trávník a hmyz zde žijící vystavíme extrémnímu riziku vysušení,“  komentuje náměstek primátora pro technickou správu města Jiří Šolc.

Na už posekaných plochách se bude ruční dosekávání provádět přibližně dva dny, přičemž bude ponechána tráva kolem stromů. Zbylé mechanické překážky, jako například mobiliář, obruby a dopravní značení se obsekají. Mulčování travnatých ploch bude pokračovat bez omezení.

„V současné chvíli posílíme činnosti spojené s prováděním zálivky především nově vysazených dřevin, dále pak trvalkových záhonů. Takové sucho nikdy nebylo, nikdo neví, jak k tomu přistupovat. Je to velmi diskutované a citlivé téma. Sekat nebudeme, dokud nezačne pršet,“ dodává Peter Kračun.

www.liberec.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace