Liberec začne vybírat poplatek za odpady od chatařů i za firemní byty. Jedná se o 720 korun ročně

25. 11. 2021 | 16:11

Liberec bude od příštího roku vybírat poplatek za likvidaci komunálního odpadu i od chatařů, kteří nemají trvalý pobyt ve městě, a také za firemní byty. Novou vyhlášku dnes schválili zastupitelé města. Výše poplatku zůstane stejná jako poslední dva roky, tedy 720 korun ročně.

chalupaJaro
ilustrační foto

Náměstek primátora Zbyněk Karban (ANO) odhaduje, že ve stotisícovém městě přibude kolem 500 nových poplatníků. Ročně by tak město mělo navíc získat zhruba 360.000 korun. Za rok radnice na tomto poplatku vybere přes 62 milionů korun. Podle Karbana se změnou vyhlášky pro většinu obyvatel města nic nezmění. "To znamená stávající výše poplatku bude zachována, 720 korun za rok," řekl.

Poplatek ale začnou po změně platit i právnické osoby, které vlastní v Liberci byt, rodinný dům nebo stavbu pro rodinnou rekreaci. Osvobození od jeho placení skončí také pro část chatařů. Poplatek za likvidaci komunálního odpadu budou od příštího roku muset platit majitelé rekreačních objektů, kteří nemají trvalý pobyt v Liberci. "My touto vyhláškou chceme osvobodit (od placení) Liberečany, kteří mají trvalý pobyt. To znamená jsou poplatníci z titulu trvalého pobytu a mají tady ještě nějakou nemovitost k rekreaci," dodal Karban.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace