Liberec změnil územní plán kvůli výstavbě nového sídla záchranné služby u lomu pod sídlištěm Králův háj

25. 05. 2023 | 19:44

Liberečtí zastupitelé dnes opět schválili změnu územního plánu, která umožní výstavbu nového krajského sídla záchranné služby u lomu pod sídlištěm Králův háj. Krajský technický náměstek záchranné služby Václav Červenka odhaduje, že výstavba začne nejdřív za čtyři roky a vyžádá si kolem tři čtvrtě miliardy korun.

zzs LZSLK11
Foto: Artur Irma

"Musí tam být zázemí minimálně pro pět výjezdových skupin, ředitelství plus dispečink záchranné služby," řekl dnes ČTK Červenka. V novém sídle by měly být také sklady, školicí i opravárenské středisko.

Záchranná služba má své hlavní sídlo v Liberci v Husově ulici, které už ale jejím potřebám nestačí. Jako vhodný se ukázal právě městský pozemek pod sídlištěm Králův háj, který je nedaleko křižovatky ulic Jablonecká a Kunratická. Místo je necelé dva kilometry od liberecké nemocnice i od frekventované spojnice I/14 mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou. Zároveň se nachází mimo dopravně nejvytíženější části centra města.

Změnu územního plánu pro sídlo záchranné služby museli zastupitelé dnes schvalovat podruhé. Poprvé to bylo před třemi lety, jenže v mezidobí začal platit nový územní plán města. "Nastavoval přísnější regulativy než předchozí územní plán," řekl dnes ČTK náměstek primátora Adam Lenert (ANO). Červenka uvedl, že podle kritérií nového územního plánu by museli postavit o dvě patra menší budovu. Dnes schválená změna umožní výstavbu podle původního plánu.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace