Liberec znovu vypíše zakázku na modernizaci parkoviště v Pastýřské, přidal i úpravu Tržního náměstí

22. 11. 2022 | 14:41

Liberec v brzké době znovu vypíše zakázku na modernizaci parkoviště v Pastýřské ulici zhruba pro 130 aut. Rozhodli o tom radní města. Její součástí budou také úpravy přilehlé části Tržního náměstí, kudy povede nová silnice zvaná Nová Pastýřská. Náklady na práce spojené s parkovištěm a náměstím radnice odhaduje téměř na 50 milionů korun.

TRžní1KAM
Původní vizualizace z FB KAM Liberec

Přes polovinu z této částky by podle primátora Jaroslava Zámečníka (Starostové pro Liberecký kraj - SLK) chtěli zaplatit z evropské dotace. Podmínkou ale je stavbu dokončit v příštím roce.

"Peníze musíme vyčerpat zhruba do podzimu příštího roku. Je to za pět minut 12," řekl novinářům primátor.

O vybudování takzvané Nové Pastýřské, která spojí Sokolskou ulici s Tržním náměstím u plaveckého stadionu, se v Liberci mluví už skoro 20 let. Nová silnice by měla odvést část dopravy z horního centra města. Cílem je zároveň ze zanedbané a dnes slepé Pastýřské ulice vytvořit moderní městskou třídu, která bude sloužit pro automobily, cyklisty i pěší.

Výstavbě nové silnice má předcházet právě modernizace přilehlého parkoviště v Pastýřské ulici, což radnice už několikrát odložila. Dokonce měla pro ni vybraného zhotovitele. Zakázku zhruba za 30 milionů ale před několika měsíci vedení města zrušilo s tím, že bude lepší spojit ji se souvisejícími úpravami Tržního náměstí, kudy povede úsek nové silnice. "Je to ta propojka, místní komunikace v délce asi 120 metrů," uvedl náměstek primátora Jiří Janďourek (SLK).

Úpravy na Tržním náměstí také umožní, aby se řidiči s vozy dostali na parkoviště v Pastýřské ulici i z tohoto směru. Nyní na něj vede přístupová cesta jen ze strany od Sokolské ulice. Parkoviště je na bývalém sportovním hřišti vedle budovy policie. Motoristé nyní parkují na hrbolaté hliněné ploše, po úpravách plochy by tam mělo být 134 míst k parkování. Parkoviště bude po modernizaci v režimu P+R, tedy v návaznosti na veřejnou dopravu.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace