Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Liberecká nemocnice chystá modernizaci dětské psychiatrie za víc než 200 milionů korun

12. 01. 2024 | 12:22

Krajská nemocnice Liberec chystá modernizaci dětské psychiatrie za více než 200 milionů korun. Jde o jediné oddělení svého druhu v Libereckém kraji, které slouží i pro dětské pacienty ze sousedních krajů. Projekt má nemocnice připravený, se zahájením čeká na potvrzení o získání evropské dotace. Měla by pokrýt zhruba polovinu nákladů, uvedl dnes pro ČTK mluvčí nemocnice Václav Řičář.

liberec dětská psychiatrie firmy.cz
Foto - zdroj: www.firmy.cz

O dotaci žádá nemocnice z programu IROP II na podporu akutní a specializované lůžkové psychiatrické péče. Zatím má příslib jejího získání. "Čekáme na takzvaný právní akt," řekl Řičář. Jakmile ho podle něj obdrží, začnou hledat v soutěži firmu, která objekt přestaví.

Dětská psychiatrie je mimo hlavní areál nemocnice v Liberci, přes 30 let sídlí v bývalé mateřské škole ve Školní ulici na Králově háji. "Objekt nevyhovuje kapacitně ani hygienicko-epidemiologickým požadavkům na provoz, a proto je nutné provést celkovou modernizaci," uvedl mluvčí nemocnice. Při rekonstrukci se počítá i se zvýšením lůžkové kapacity z 25 na 36 míst, nahrazením čtyřlůžkových pokojů dvoulůžkovými a oddělením provozu lůžkové části od ambulantního.

čtk