Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Memoriál záchranářů z Manhattanu se o víkendu koná v krajském mrakodrapu již podevatenácté

05. 09. 2019 | 14:25

Památku obětí útoků z 11. září 2001 v New Yorku již tradičně uctí Memoriál záchranářů z Manhattanu. Závod hasičů, policistů a zdravotníků bude hostit výšková budova a přilehlé parkoviště sídla Libereckého kraje. Akce se koná v sobotu 7. září od 9 hodin.

hasManhatTOP
archivní foto HZS

Sportovní zápolení pod záštitou hejtmana Martina Půty pořádá Sbor dobrovolných hasičů Růžodol I ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Libereckého kraje.

Závodníky čeká stejně jako v minulých letech silový víceboj nebo výstup s plnou výbavou a v dýchacích maskách do 17. patra a 21. podlaží budovy krajského úřadu. Pro soutěžící připravili pořadatelé různorodé překážky, jako jsou dvoumetrové bariéry, závaží, které je nutné přemístit tlučením palicí, či přesun figuríny po vyznačené trase. Do výškové budovy vstoupí hasiči se zapnutými dýchacími přístroji a nasazenou přilbou. Nahoru tak budou stoupat v kompletní výbavě. Záchranáři a policisté absolvují trať v odlišné výstroji.

Foto: HZS

Časový harmonogram soutěže:

08:00 – 08:30             Prezentace závodníků

09:00 – 09:15             Nástup soutěžících k slavnostnímu zahájení (parkoviště za KÚ LK)

09:00 – 11.30             Silový víceboj (disciplíny se prolínají)

10:00 – 15:00             Výstupy do výškové budovy (disciplíny se prolínají)

15:00 – 15:30             Vyhlášení vítězů, vyhodnocení akce

LK/Filip Trdla