Městské autobusy s fanoušky festivalu Benátská! udělaly 299 kol a najely 3 581 kilometrů

03. 08. 2022 | 5:44

Dopravu účastníků akce BENÁTSKÁ! S IMPULSEM 2022 zajišťoval již tradičně Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ). Mimo denně vypravovaných spojů MHD se pro hudební akci rozjela i speciální linka č. 41 s označením 41BENÁTSKÁ. Čtyři dny, od čtvrtka 28.7. do neděle 31.7. 2022, byla linka provozována podle požadavků pořadatele a společně schváleného jízdního řádu.

BN22a
Foto z koncertu P. Habery: Artur Irma

Pořadatelé hudebního festivalu měli důvod se radovat. Po dvouleté pauze navštívilo akci v Liberci ve veseckém areálu 35 tisíc návštěvníků. Bezplatná přeprava do areálu je každoročně vítaným benefitem pro místní a hlavně pro mimoliberecké návštěvníky.

Autobusové spoje z centra Liberce a zpět, s jedním zastavením v zastávce Nádraží, najezdily 3 581 km. Flotilu vozidel doplnily z 1/3 kloubové autobusy Solaris. Pohyb vozidel na trase byl bezpečný, bez jediné pojistné události. Pouze jeden návštěvník nezvládl „vlnění“ vozu a svůj aktuální stav, a tak byl z přepravy vyloučen.

Dopravní podnik poslal do služeb v průběh festivalu Benátská navíc 14 řidičů, navýšil vypravenost provozu o devět autobusů a posilová vozidla a posílil služby dispečerů o mobilní dispečerské pracoviště.

TZ DPMLJ/Martina Poršová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace