Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Na vymístění trubek parovodu z koryta řeky Nisy Liberec čekal čtyřicet let. Brzy to nastane

08. 08. 2019 | 17:22

Projekt GreenNet pokračuje a stavební práce s výměnou parovodů v současných dnech „opouštějí“ ulici U Nisy a posouvají se na ulici 1. máje.  Dále pak k prodejně  Billa (Na Rybníčku).

TeplárnaTRubky
archivní foto

V současné době je právě v ulici Na Rybníčku aktuálně uzavírka s dopravním omezením pro městskou hromadnou dopravu. Veškeré kroky Teplárny, tedy trasu stavebních prací v rámci projektu GreenNet, koordinuje za město Liberec odbor správy veřejného majetku a také odbor dopravy libereckého magistrátu.

 „Blíží se okamžik vymístění trubek parovodu z koryta řeky Nisy. Věc, na kterou Liberec čekal čtyřicet let. Nově bude naše řeka mnohem hezčí, a hlavně tím odpadne extrémní povodňové riziko,“ říká náměstek primátora pro technickou správu města Jiří Šolc.

V místě křižovatky ulic Na Rybníčku, Matoušova a 1. máje dojde k úplné uzavírce komunikací od 9. srpna. Objízdná trasa je stanovena ulicemi Františkovská a Vaňurova. Rezidentům v dotčených ulicích bude omezený příjezd umožněn, stejně tak bude zajištěn průjezd jednotkám záchranných složek a povolena dopravní obsluha objektů v uzavřeném úseku. Pohyb pěších přes překop v ulici 1. máje bude zajištěn přes provizorní přemostění výkopu.

V pátek 9. srpna bude do ulice 1. máje umístěno dopravní značení a od pondělí 12. srpna zahajuje Teplárna překop ulice 1. máje z důvodu provádění stavebních prací a zařízení staveniště v rámci akce Revitalizace CZT Liberec – GreenNet. Předpokládaná uzavírka ulic je do 23. srpna.

„Pokud půjde vše podle plánu, mělo by být do 23. srpna hotovo, takže od konce srpna bude ulice 1. máje i lokalita Na Rybníčku zcela průjezdná pro městskou hromadnou dopravu i ostatní řidiče. Uzavírky nás budou krátkodobě bolet a omezovat, nicméně věřím, že vše proběhne bez komplikací,“ doplňuje náměstek Jiří Šolc.

MML/Jana Kodymová