Naivní divadlo Liberec uvede novou inscenaci s názvem Akce Rosomák pro nejmenší diváky
V sobotu 10. května v 15:00 a 17:00 hodin se v Naivním divadle Liberec uskuteční třetí a zároveň poslední premiéra této divadelní sezóny. Komorní autorská inscenace mladé talentované režisérky Johany Bártové s názvem Akce Rosomák, která vypráví o lesním dobrodružství malého chlapce a jeho zvířecích kamarádů, je určena dětem od čtyř let.
Malý Šimon se při rodinném výletu ztratí svým rodičům. V lese hlubokém a temném. A navíc plném strašidelných zvuků. Hledání cesty domů může být dlouhé a napínavé. Naštěstí se hocha ujme liška se svými zvířecími přáteli. Když pomůže Šimon jim, pomohou i zvířátka Šimonovi. Zvířátka v lese totiž trápí Rosomák. Je naštvaný na celý svět a nikdo neví proč. Možná by to mohl Šimon zjistit. A pomoci jim od Rosomákovy zloby. Nebo pomoci Rosomákovi s tím, co ho trápí. Nebo obojí. Ať tak, či onak, Šimon bude muset spojit síly se svými novými zvířecími kamarády, aby lesní záhadě přišel na kloub, v lese zavládl klid a on se mohl vrátit domů.
Komorní studiovou inscenaci pro nejmenší děti připravuje mladá talentovaná režisérka Johana Bártová, pro kterou se jedná o debut v Naivním divadle. O výtvarnou složku se postaral Robert Smolík, který je naopak v NDL podepsán již pod více než desítkou úspěšných inscenací.
„Loutky vycházejí z groteskního charakteru textu, takže se jedná vlastně o variantu na klasická Disneyho polidštěná zvířata. To je pro výtvarníka práce za odměnu,“ prozradil ke scénografii Robert Smolík.
Zatímco slavnostní premiéra pro veřejnost se uskuteční v sobotu 10. května v 15:00 a 17:00 hodin, novou inscenaci začne Naivní divadlo hrát již od středy 7. května v dopoledních časech pro žáky mateřských a základních škol.
NDL/Jana Pittnerová