Naivní divadlo v Liberci dokončilo novou inscenaci, reportáž o jejím vzniku má na webu

29. 03. 2021 | 6:54

Loutkové Naivní divadlo v Liberci dokončilo novou inscenaci Lišák Renard. Diváci ji kvůli protikoronavirovým opatřením zatím vidět nemohou, divadlo na svůjwebdalo alespoň reportáž o jejím vzniku. V tiskové zprávě o tom za divadlo informovala Jana Pittnerová.

nd Foto 3 autor Roman Dobeš
Foto: Roman Dobeš

Inscenace režiséra Martina Tichého podle scénáře Borise Jedináka a s hudbou Ivana Achera je určena dětem od šesti let. "S marionetami navrženými scénografem Robertem Smolíkem v ní hraje téměř celý soubor Naivního divadla," uvedla Pittnerová.

Hru herci zkoušeli od ledna, premiéra se uskuteční po rozvolnění vládních opatření a otevření divadel. "Diváci se mohou těšit na čistě iluzivní marionetovou komedii inspirovanou dlouhou řadou známých lišákovských příběhů o vychytralosti a lstivosti," uvedl dramaturg divadla Vítek Peřina s tím, že renard ve francouzštině znamená nejen liška, ale přeneseně též chytrák.

Hlavní hrdina nové hry, lišák Renard, žije se svou liščí rodinou na okraji velkého města. Postupně přichází na to, že lstivými krádežemi jídla naplní rodinnou spižírnu jednodušeji než poctivou prací. "Jeho umění však narazí na odpor nejprve u okradených souputníků z říše zvířat, později u lidí, do jejichž ledniček si také najde cestu. Nejvíce se však Renardova nová lupičská profese zajídá jeho vlastní rodině," dodala Pittnerová.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace