Nikdy neuvedený snímek slavného režiséra se odehraje na prknech Experimentálního studia v Liberci

09. 09. 2021 | 10:04

Liberecký spolek divadelní improvizace Imjoy vedený pro tento účel nestorkou české improvizační scény Michaelou Puchalkovou předvede před očima diváků nový příběh plný intrik, násilí a humoru jen na základě diváckého zadání. Nikdo neví, o čem se bude hrát. Na plakátech nicméně stojí, že po představení zůstane jeviště nasáklé krví.

imjoy 139628770 3800060053349366 5492933654786531969 n
Foto zdroj: FB/Imjoy

Improvizační longformu tarantino (píšeme s malým písmenem jako název žánru) přivedla před několika lety na česká jeviště právě Michaela Puchalková, ale ani ve světě to není žádný starý a otřepaný žánr. Diváci z Liberce a okolí tedy mají možnost vidět ojedinělé představení, jehož koncept nabírá na popularitě. Podobná (žádné opravdu není stejné) byla hrána zatím jen v Ostravě a Praze. Divadelní večer není zdaleka určen jen fanouškům filmů Q. Tarantina, je ovšem pravděpodobné, že můžeme očekávat podobnou nálož násilí, intrik, absurdit a komických situací jako v díle slavného hollywoodského tvůrce. Nebudou chybět dlouhé dialogy, příval hudby, slovník bez cenzury. Možná se vše či něco vyvine úplně jinak, nově, což jak víme, je kouzlo improvizace.

Imjoy jsou na Jablonecku a Liberecku ojedinělým souborem, podobných jsou ale po republice asi tři desítky. Od svého vzniku v roce 2017 se stále zdokonalují pravidelným tréninkem a získávají nadšené diváky. Věnují se divadelním zápasům, improshow, vystupují na festivalech, před koronakrizí pravidelně vystupovali ve svém samostatném každoměsíčním programu.

Michaela Puchalková je lektorkou a trenérkou divadelní improvizace, též profesionální terapeutkou a koučkou. Po návratu z působení v marseillské improvizační skupině založila v roce 2000 první český improvizační tým a zahájila činnost české Improligy. Pořádá workshopy pro privátní sféru, neziskové organizace i pro nadšené amatéry a učí, jak aplikovat principy skupinové improvizace do pracovních vztahů, výkonů, do osobního rozvoje a zdraví. Trénuje, píská zápasy a hraje.

Představení bylo již třikrát odloženo z důvodů epidemie a karanténních opatření (z dubna a posléze října loňského roku, následně opět z dubna letošního roku).

Představení není vhodné pro děti mladší 15 let.

Název akce: Imjoy & tarantino

Podtitul: improvizační longforma

Termín: neděle 12. září 2021 v 18 hodin

Místo konání: Lidové sady Liberec, Experimentální studio

Stručná charakteristika: divadelní improvizace ve stylu filmů Q. Tarantina

TZ

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace