O využití domu v Jablonecké ulici rozhodne nové vedení města. Záměr využít ho pro sociální bydlení nebo prodat nevyšel

20. 09. 2022 | 18:36

O využití dvoupodlažního domu, který stojí ve frekventované Jablonecké ulici pod sídlištěm Králův háj v Liberci, rozhodne až nové vedení města. Nevyšel záměr využít ho pro sociální bydlení ani prodat ho.

sociální Pohled do bytu 4+ kk, který je v domě jen jeden.
Foto: Mad

"Budoucí zastupitelstvo musí rozhodnout, zdali uvolní prostředky ze svého rozpočtu na komplexní rekonstrukci, kterou odhaduji zhruba na deset milionů korun, anebo rozhodne o prodeji této nemovitosti," řekl dnes ČTK primátor města Jaroslav Zámečník (Starostové pro Liberecký kraj).

Více než 120 let starý dům byl původně zařazen mezi šest zchátralých městských objektů určených k přestavbě pro sociální bydlení. Nakonec město rekonstruovalo čtyři domy, ve kterých je 42 sociálních bytů. Rekonstrukce těchto domů si vyžádala přes 94 milionů korun. Od rekonstrukce domu v Jablonecké ulici město ustoupilo, protože se nedokázalo domluvit s nájemkyní jednoho bytu, aby se z něj vystěhovala. Rozsah prací ale vyžadoval, aby byl dům zcela prázdný. "Bez toho nemůžeme ten dům rekonstruovat," řekla již dříve náměstkyně primátora Radka Loučková Kotasová (ANO).

Vedení radnice chtělo proto dům prodat, záměr prodat ho minimálně za 7,41 milionu korun ale na posledním jednání zastupitelstva před týdnem neuspěl. Proti byl i finanční výbor, což jeho předseda Josef Šedlbauer (Změna pro Liberec) zdůvodnil také tím, že o dům projevila zájem jedna realitní makléřka. "Vedlo nás to k obavě, že dům po rekonstrukci nebude určen pro toho žadatele, ale že bude rekonstruován pro bydlení nízkého standardu a využíván pro obchod s chudobou," řekl Šedlbauer. Zástupci výboru podle něj navíc míní, že dům má stále potenciál na využití pro sociální bydlení.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace