Papírově nejsilnější Čech slouží v liberecké věznici. Zanechal powerliftingu, přesedlal na kulturistiku a tituly sbírá dál

31. 01. 2023 | 5:00

Papírově nejsilnější Čech slouží v liberecké věznici. Václav Češka se nejprve věnoval Powerliftingu, kde sbíral mistrovské tituly. Od roku 2019 ale prošel zásadní proměnou - zhubl 65 kg a začal se věnovat kulturistice, kde ve sbírání titulů pokračuje. Na borce ve svých řadách upozornil twitterový účet Vězeňská služba ČR s odkazem na web www.vscr.cz.

BourákVSceska-2
Ve službě. Tipuji, že tento příslušník VS ČR potíže s udržením autority vůči své osobě nemá... Všechny fotografie jsou z webu Vězeňské služby ČR

Vězeňská služba ČR má ve svých řadách několikanásobného mistra světa. Václav Češka, inspektor strážní služby oddělení vězeňské stráže Vazební věznice Liberec, se nejprve aktivně věnoval na vrcholové úrovni silovému trojboji - Powerliftingu a nasbíral nesčetný počet mistrovských titulů. Od roku 2019 ale prošel zásadní proměnou - zhubl 65 kg a začal se věnovat kulturistice, kde ve sbírání titulů pokračuje.

Borec ve službách vězeňské služby ČR. Foto z webu Vězeňské služby ČRV silovému trojboji - Powerliftingu se Václav Češka poprvé stal mistrem světa v roce 2016 v kategorii 140kg+ a ustanovil dosud nepřekonaný světový rekord ve dřepu 500 kg. V roce 2017 se stal absolutním vítězem Mistroství světa a ustanovil další dosud nepřekonaný světový rekord v silovém trojboji a stal se historicky prvním Čechem, který v silovém trojboji uzvedl 1 200 kg. V roce 2018 pak získal titul MS v silovém trojboji v kategorii 125kg+ a předvedl nejlepší výkon ve dřepu ze všech účastníků napříč kategoriemi. V roce 2018 ukončil aktivní závodění v silovém trojboji, víc už nebylo kam stoupat. Celkově je Václav Češka v této disciplíně držitel titulů: 5x mistr ČR, 3 x mistr SK, 1x mistr Německa, 4 x mistr Evropy, 4 x mistr světa a vítěz mnoha pohárových soutěží nejen v trojboji, ale i jednotlivých disciplín.

Václav Češka prošel od roku 2019 zásadní proměnou. Zhubl 65 kg a začal se věnovat kulturistice, kde soutěží v kategorii nad 90 kg. Fyzicky se změnil natolik, že ho lidé nepoznávají. Umístil se na 2. místě na Mistroství Čech a současně zvítězil na soutěži Prague Open. Další úspěch zaznamenal na WFF RLS PRAGUE v kategorii EXTREME, kde získal 2. místo. V roce 2021 - NABBA RLS PRAGUE OPEN PRAHA - 2. místo a v roce 2022 - NPC EVLS PRAGUE AMATEUR - 4. místo.

Václav Češka je stále papírově nejsilnější Čech. Překonat jím dosažené rekordy žádný jiný silák dosud nesvedl. Aktuálně se Češka připravuje na soutěžní sezónu letošního roku. 

převzato z www.vscr.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace