Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Parkování sdílených kol bude mít nová pravidla, na 24 místech se objeví 70 nových stojanů

09. 08. 2019 | 8:48

Rok 2018 ukázal, jak občané v Liberci sdílená kola během zkušebního provozu využívají. Bikesharing se ujal, občané si rychle osvojili způsob používání. Důležité byly i podněty od uživatelů ke zlepšení. Provozovatel, kterým je společnost Rekola, se je snažil aktivně řešit.

rekolaBataLB
Foto: rekola.cz

Testování dalo odpověď i na řadu dalších otázek. Například kde se jezdí nejčastěji, kde chybí odkládací místa a kam rozšířit zóny pro provoz. Ale hlavně, že sdílených kol je třeba mnohem víc.

S tím souvisí zásadní otázka jak a kde kolo bezpečně parkovat, aby neomezovalo ostatní ve veřejném prostoru. Ten patří všem, nejen cyklistům. Vedení města se v reakci na připomínky občanů proto v roce 2019 rozhodlo pro kompromis. Oproti loňsku bude v centru nutné parkovat sdílená kola výhradně do stojanů. Mimo centrum zůstane volnější režim tak, jako dosud. Město nově zajistí na 24 místech zabudování 70 pevných stojanů, dalších 10 mobilních bude umístěno tam, kde se v budoucnu ukáže potřeba. Pevné stojany se objeví převážně v místech, kde dosud stály mobilní stojany společnosti Rekola. 

Parkujte svá i sdílená kola ohleduplně, aby chodcům, seniorům, vozíčkářům a zrakově postiženým nepůsobily potíže a překážku v pohybu. I ostatní lidé se ve městě chtějí cítit dobře a bezpečně.

převzato z www.liberec.cz