Potravinová banka získala díky sobotní sbírce 16,4 tuny potravin a drogistického zboží

22. 11. 2020 | 17:35

Potravinová banka v Libereckém kraji získala díky sobotní potravinové sbírce 16,4 tuny potravin a drogistického zboží. Je to zhruba o devět procent méně než v loňském roce. Před rokem ale mohli lidé v kraji zboží darovat na 19 místech, letos jich bylo i kvůli koronavirovým opatřením jen 15, řekl dnes ČTK ředitel banky Josef Vlček. V celém kraji se podle něj do sbírky zapojila stovka dobrovolníků nejen u prodejen, ale také ve skladu Potravinové banky v Liberci.

Potravinová banka v Liberci vedouci J. Cerman
Foto: Artur Irma

V celé zemi věnovali lidé v sobotu na pomoc potřebným 440 tun potravin a drogistického zboží. Sobotou ale sbírka neskončila. Ti, kdo chtějí, mohou libereckou banku kontaktovat přímo a po dohodě nakoupit a potraviny přivézt přímo do skladu. Takových lidí podle Vlčka letos přibývá. "Navíc ještě běží on-line sbírka pře dva e-shopy, přes iTesco a Rohlik.cz, kde je možné také nakoupit potraviny a poslat je prostřednictvím toho e-shopu," doplnil Vlček. Zájemci si tam mohou vybrat z několika balíčků v různé hodnotě, sbírka tam pokračuje až do 1. prosince.

Potravinová banka v Liberci funguje od poloviny roku 2013, a byla čtvrtou, která v zemi vznikla. Do konce října letošního roku už potřebným rozdělila 154 tun potravin. Je to zhruba o 16 procent víc než za celý loňský rok. Velkou část tvořily potraviny čerstvé, připravené původně třeba pro školy či restaurace, které musely zůstat kvůli koronavirovým opatřením zavřené. Potřeba pomoci podle Vlčka letos kvůli nákaze výrazně vzrostla. Řada lidí přišla v souvislosti s pandemií o příjmy. "Když si vezmu průměrný týden loňského roku, tak jsme připravovali tak pět balíčků týdně, teď je to až šest balíčků denně. Nárůst je opravdu velký," dodal.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace