Před libereckým očkovacím centrem bude parkování jen pro invalidy, ostatní si mají najít místo v parkhausu

19. 02. 2021 | 13:45

AKTUALIZOVÁNO: V Libereckém kraji se v pondělí otevře pět velkokapacitních očkovacích center v Liberci, Jablonci nad Nisou, České Lípě, Semilech a Jilemnici. Systém je nastaven tak, aby bylo možné v budoucnu při zapojení dalších zdravotnických zařízení a praktických lékařů denně očkovat až 6500 lidí.

OCLB1
Foto: FB KNL

Zatím ale kraj nedostává tolik vakcíny ani na týden, očkovat se tak budou jen stovky lidí, hlavně seniorů nad 80 let, řekl na dotaz ČTK krajský koordinátor očkování Vladimír Richter (ODS).

Liberecký kraj zahájil očkování 4. ledna, vakcínu proti koronaviru zatím dostalo 15.600 lidí, z toho 5929 i druhou dávku. "Aktuálně je k dispozici týdně kolem 3000 až 4000 dávek vakcíny, v březnu by se to mělo zvýšit až na 7000 dávek," doplnil Richter. Až bude vakcíny víc, je podle něj kraj připraven otevřít další očkovací centra v Turnově, Frýdlantu nebo Tanvaldu, zapojit by se měli i praktičtí lékaři, kterých je v kraji více než 200. Měsíčně by pak mělo být možné v kraji očkovat až 150.000 lidí, což odpovídá zhruba třetině obyvatel kraje.

V Liberci vzniklo očkovací centrum ve zrekonstruované budově D v sousedství krajského úřadu. V prostoru, kde by měla být v budoucnu jídelna, vznikla čtyři registrační místa a čtyři očkovací boxy. Klienti se tam dostanou po schodech zvenčí budovy, ale i výtahem. "Budeme mít otevřeno od 07:30 do 19:30, každý den 12 hodin, sedm dní v týdnu. Protože není víc vakcín, počítáme, že budeme zatím každý den očkovat 200 lidí první dávkou a nějaké nízké desítky lidí druhou dávkou," řekl Václav Řičář z Krajské nemocnice Liberec, která bude provoz centra zajišťovat.

Vybudování centra přišlo nemocnici na půl milionu korun, podle Řičáře bez jakékoli podpory od státu. Prostor kraj nemocnici zapůjčil, vznik center navíc podpoří jedním milionem korun, který nemocnicím rozdělí. V Liberci se původně uvažovalo o Home Credit Areně, nakonec ale dostal přednost prostor v centru města v blízkosti MHD, autobusového a vlakového nádraží. V České Lípě se bude očkovat v Domě kultury Crystal, který je také v centru, v Jablonci bude v městské sportovní hale U Přehrady. "Připravena je kyvadlová doprava z autobusového nádraží, autobus bude zdarma," řekl ČTK náměstek jabloneckého primátora David Mánek (ANO). V Semilech a Jilemnici jsou centra v areálech nemocnic.

čtk

Foto: LK

Současná očkovací místa KNL v Husově a Jablonecké ulici budou od pondělí pro veřejnost uzavřena

Stavba libereckého očkovacího centra v budově D Krajského úřadu LK je dokončena, krajská nemocnice ve spolupráci s Libereckým krajem už jen dolaďuje poslední detaily před pondělním otevřením, informoval už ve čtvrtek facebookový profil KNL a zveřejnil bohatou fotodokumentaci a nezbytné organizační pokyny.

Počínaje pondělím 22. 2. 2021 již budou VEŠKERÁ OČKOVÁNÍ VEŘEJNOSTI v Liberci probíhat v Očkovacím centru v Náchodské ulici v areálu KRajského úřadu LK.

Provozní doba očkovacího centra je 7:30 -19:30, parkování doporučujeme v nedalekém OC Forum Liberec (90 minut zdarma). Před očkovacím centrem je pouze omezený počet míst pro ZTP a ZTP/P.

Vstup je ze strany OC Fórum či Domu kultury, po schodech, či výtahem.

Dostavte se – prosíme - nejdříve 5 minut před termínem očkování, zabráníte tím srocování lidí (pokud jste ještě neobdrželi termín očkování, do očkovacího centra - prosíme - nechoďte!)

Prosíme o dodržování bezpečných odstupů a nošení roušek či respirátorů.

Přicházejte pouze nejnutnějším doprovodem (s očkovaným se může dostavit max. 1 osoba).

Současná očkovací místa KNL na Husově a Jablonecké ulici budou od pondělí pro veřejnost uzavřena (budou zde očkováni pouze zaměstnanci KNL).

FB KNL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace