Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Středoškoláci mají za sebou krajské kolo soutěže pIšQworky, do Brna pojede adenoM4tóza Liberec

26. 11. 2019 | 6:52

V pochmurné pondělí 25. listopadu se v budově Gymnázia F. X. Šaldy setklalo 12 týmů s úmyslem se utkat se o postup na Grandfinále pIšQworek do Brna. Nakonec postoupil tým AdenoM4tóza.

piškvorkyTitul - kopie
Foto: od pořadatele soutěže

Soutěž pIšQworky je mistrovstvím základních a středních škol České a Slovenské republiky v piškvorkách. Letošního dvanáctého ročníku se účastní více než 1450 týmů z téměř 700 škol. Každou školu mohou reprezentovat maximálně čtyři pětičlenné týmy. Některé týmy absolvovaly i školní kolo, aby mohly poměřit své síly s okolními soupeři. Výherci oblastních turnajů postupují do třetí úrovně, do turnajů krajských.

Nakonec se ti nejlepší ze všech krajů přijedou 6. prosince poprat o mezinárodní titul mistra v pIšQworkách na grandfinále do Brna. Soutěž pořádá spolek Student Cyber Games, jehož členové se snaží naučit studenty hrou novým dovednostem. Na jaře pořádají i týmovou soutěž Prezentiáda, při níž se studenti učí prezentačním dovednostem, práci s vizuálem prezentací, kreativitě, ale také plynulosti projevu a práci v týmu.

Foto: od pořadatele soutěže

Průběh soutěže:

Souboje ve skupinách proběhly bez větších zdržení či potíží. V play-off se utkaly týmy Appleπ vs. 4N + 6V, AdenoM4tóza vs. OXymorón, íHÁ vs. Kršna bojovníci 1878 a 5 statečných vs. Pekelní pytlíci. Jasnými favority byly týmy Appleπ a Adenom4atóza, které deklasovaly oba oponenty, a to stejným výsledkem 18:2. Zbylé dva střety dopadly těsněji, 14:6 a 12:8 ve prospěch týmů íHÁ a 5 statečných. V semifinále začalo jít do tuhého. Oba dva zápasy dopadly velmi těsně. První střet mezi týmem 5 statečných a týmem íHÁskončil 12: 10 pro tým íHÁ. Souboj mezi týmy Appleπ a AdenoM4tóza skončil v základní hře remízou a rozhodovalo se až v duelu, který vyhrál Jakub Dub z týmu AdenoM4tóza. Do Brna nakonec postoupil tým AdenoM4tóza a střet o 3. místo vyhrál tým Appleπ.

Výsledky:

1. místo adenoM4tóza (SŠ a MŠ, příspěvková organizace, Liberec) ve složení: Jakub Doubek, Filip Marek, Patrik Vnouček, Patrik Zita, Adam Vacek


2. místo Ivanovi hošci (SPŠ strojní a elektrotechnická a VOŠ, Liberec) ve složení: Jiří Bek, Štěpán Tauchman, Ondřej Hamr, Michael Holát, Tomáš Chmelař


3. místo Appleπ (Gymn.I.Olbrachta, příspěvková organizace, Semily) ve složení: Tereza Machačková, Anna Tvrzníková, Jan Bartoň, Václav Bartoň, Jan Koťátko.

TZ