V Liberci se na magistrát dostanou jen lidé objednaní předem, úřad je nařízením vlády otevřen dva dny v týdnu

15. 10. 2020 | 17:36

Úředníci na libereckém magistrátu od pondělí přijmou jen toho, kdo se dopředu telefonicky objedná. Úřad je kvůli opatřením proti koronaviru otevřen od tohoto pondělí jen dva dny v týdnu. Tvořily se kvůli tomu velké fronty, čemuž má podle primátora Jaroslava Zámečníka (Starostové pro Liberecký kraj) telefonické objednávání zabránit.

LBcentruMad
ilustrační foto Mad

"Telefonické objednávání jsme měli už na jaře a zatím jsme nenašli jiný lepší způsob, jak ty lidi rozložit v čase," uvedl Zámečník. Do budoucna by to ale chtěl změnit. "Aby si lidé mohli sami vyplňovat rezervaci. To ale zatím vyžaduje nějaký čas na úpravu online rezervačního systému s tím, že to budeme muset nějak kombinovat pro lidi, kteří neovládají internet," dodal.

Úřední dny omezila svým nařízením vláda. Opatření má platit minimálně do konce příštího týdne. Úřední hodiny jsou jen v pondělí a ve středu od 08:00 do 10:30 a od 14:30 do 17:00. Stejně omezená bude i činnost infocentra. Za normálních okolností má liberecká radnice úřední hodiny každý všední den a také v sobotu dopoledne.

V Libereckém kraji v posledních dnech nových případů nemoci covid-19 výrazně přibývá, jen za středu jich bylo 398. To byl druhý nejvyšší denní nárůst od začátku epidemie. Nejvíce nakažených je na Liberecku, na který připadá více než polovina všech aktivních případů v kraji.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace