Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Výkop je nový inkubační program pro zájemce o vlastní start-up. Rozšiřuje nabídku Lipo.ink.

08. 07. 2023 | 12:31

Liberecký podnikatelský inkubátor Lipo.ink spouští nový program pro začínající podnikatele s názvem VÝKOP. Intenzivní tříměsíční kurz začne 14. září 2023 a připraví zájemce z libereckého regionu na úspěšný rozjezd jejich vlastního start-upu. Registrace jsou již dostupné na webové stránce lipo.ink/cs/vykop.

práce
ilustrační foto

VÝKOP je nový inkubační program, který rozšiřuje stávající portfolio služeb Lipo.ink. Jeho cílem je poskytnout intenzivní podporu a odborné vedení týmům při rozjezdu jejich startupů. A v samém závěru nabídne možnost získat investici v minimální výši 300 000 Kč.

Program je ideální volbou pro podnikatele nebo zaměstnance, kteří se po letech práce pro někoho jiného chtějí pustit do vlastního byznysu. Je určen těm, kteří mají vlastní nápad a chtějí s ním uspět. Přihlásit se ale mohou i ti, kteří nemají konkrétní nápad, ale umí nabídnout technické, obchodní nebo marketingové dovednosti, kterými přispějí do týmu. „Doporučujeme ho zejména lidem, kteří už nějaké pracovní zkušenosti mají a jsou připraveni intenzivně pracovat na svém rozvoji,“ říká Philipp Roden, ředitel Lipo.ink.

Účastníci budou věnovat programu minimálně 12 hodin svého času týdně s workshopy a osobními konzultacemi. K dispozici jim budou zkušení mentoři, kteří jim zodpoví klíčové otázky týkající se jejich produktu, cílového trhu, přidané hodnoty záměru a zhodnotí, zda je podnikání tou správnou cestou. „Máme tam například Romana Klementa a Davida Šmáta, zakladatele školicí firmy SalesUp, nebo Lilianu Unachukwu, spoluzakladatelku Pipette&Chart a bývalou ředitelku Nanopharmy. Učit se budou i od Petra Skrly, spoluzakladatele české asociace Business Angelů. Taky spolupracujeme s Robertem Musilem, Partnerem z VGD Legal, jedné z předních advokátních kanceláří v oblasti korporátního a transakčního práva v našem regionu,“ upřesňuje Roden.

Týmy budou potřebovat svůj nápad ověřit na trhu, aby věděli, že mají reálnou šanci uspět. V závěru programu představí svůj projekt investorskému panelu, kde budou mít šanci získat počáteční investici ve výši 300 000 Kč a více. „Máme čtyři investory, Michala Tesaře za Newton University Angel Fund, Jiřího Procházku, předsedu představenstva ABET Holding, Pavla Paickra jako výkonného ředitele Entry Engineering a manžele Jakimičovi, zakladatele Lasvitu,“ konkretizuje Roden silnou sestavu investorů.

„Jsem rád, že Lipo.ink stále rozšiřuje svoje služby. Líbí se mi, že si v novém programu účastníci mají možnost ověřit nápad během krátké doby na trhu – i před investory,“ doplňuje Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Liberecký podnikatelský inkubátor Lipo.ink je organizace podporující vznik a rozvoj inovativních firem v Libereckém kraji s cílem přispět k budoucímu blahobytu regionu. Jejich posláním je propojovat jednotlivce a obory a poskytovat špičkové byznysové poradce. Lipo.ink věří v potenciál libereckého regionu a sílu inovativních, škálovatelných start-upů, které mohou udělat svět lepším.

Lipo.ink – Liberecký podnikatelský inkubátor byl zřízen na konci roku 2017 jako služba jeho obyvatelům a je součástí ARR - Agentury regionálního rozvoje, s.r.o. Jeho posláním je podpořit vznik a rozvoj inovativních firem v kraji a podpořit budoucí blahobyt Libereckého kraje. Činí tak přes řadu aktivit - především přes business poradenství na špičkové úrovni. www.lipo.ink

ARR s. r.o., je krajskou společností, jejímž cílem je expertní podpora rozvojovým záměrům a projektům kraje, jeho obyvatelům a podnikatelům. www.arr-nisa.cz

TZ/Marek Roll