Zítra odpoledne se otevře další testovací místo v libereckém Klášteře. Rezervace zatím není potřeba
AKTUALIZOVÁNO: Kapacity pro antigenní testování se v Libereckém kraji dál zvyšují, přibývají nová odběrová místa. Ve středu přibude další testovací místo v krajském městě, v Klášterní ulici ho otevře společnost EUC Klinika Liberec. Denně tam plánují otestovat až 200 lidí, zatím bez objednání. Rezervační systém bude spuštěn v pondělí 22. března, řekla dnes ČTK mluvčí EUC Eva Pánová.
"Místo pro antigenní testování bude v zadním traktu kliniky. Provozní doba je od pondělí do pátku vždy od 14:00 do 18:00. Ti, kteří přijedou autem, mohou pohodlně parkovat přímo v areálu kliniky," doplnila mluvčí společnosti. Zájemci o testování se do budovy dostanou bezbariérovým vstupem a na výsledek si počkají ve speciální čekárně, výsledek dostanou do 30 minut. Bezplatné antigenní testování na COVID-19 může podstoupit jednou za tři dny každý, kdo má veřejné zdravotní pojištění. "Samotný odběr trvá cca jednu až dvě minuty výtěrem nosní dutiny," dodala Pánová.
Zájem o antigenní testování se v Libereckém kraji zvýšil poté, co vláda nařídila povinné testování ve firmách a úřadech, nově mají tuto povinnost i malé podniky od deseti zaměstnanců. Kapacity testování jsou ale z velké části obsazené. Přímo v krajském městě nabízí antigenní testování zdravotní ústav ve Vratislavicích a také Červený kříž, termíny ale mají až do poloviny dubna v podstatě obsazené. Volné termíny i na středu má ale testovací místo v Krajské nemocnici Liberec, které rozšířilo svou kapacitu.
Podle mluvčího Libereckého kraje Filipa Trdly se v minulém týdnu ve všedních dnech na odběrových místech v kraji dělalo v průměru kolem 4000 antigenních testů a zhruba 1800 PCR testů, o víkendech se testuje méně. Kapacity se navyšují, třeba v areálu českolipské nemocnice otevřela druhé místo na antigenní testování Zdravotní doprava Štěpánek. V Liberci zase přibylo druhé drive-in odběrové místo u Obchodního centra Nisa. Firma GenDetective tam ale nabízí jen PCR testování.
čtk
Skupina EUC:
Zdravotnická skupina EUC tvoří největší síť ambulantních klinik v ČR. Je největším poskytovatelem ambulantní péče, prémiové péče, mamoscreeningu a lékařské péče pro zaměstnavatele. Od roku 2011 do roku 2019 investovala 858 milionů korun především do modernizace přístrojů, vzdělávání zaměstnanců a elektronizace systémů a služeb. Ve 26 zdravotnických zařízeních napříč ČR (včetně 9 prémiových), 11 mamocentrech, 23 lékárnách a 11 laboratořích zaměstnává 2 230 zdravotníků, kteří poskytnou péči 1 milionu pacientů ročně. Na podzim 2017 vydala jako první v sektoru zdravotnictví v ČR emisi dluhopisů, v celkovém objemu 1,4 miliardy korun.
Vice na www.euc.cz