Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Druhý nejsilnější hasič světa? Pprap. Jan Pipiš, hasič - technik spojové služby z HZS LK. Trofej mu předal Arnold Schwarzenegger

17. 03. 2023 | 6:20

Přes 20 tisíc sportovců z 80 zemí světa se začátkem letošního března utkalo ve více než 60 sportovních disciplínách v americkém Ohiu ve městě Columbus. Arnold Sports Festivalu se zúčastnil i příslušník HZS Libereckého kraje pprap. Jan Pipiš. A byl velmi úspěšný – ze Spojených států přivezl stříbro a titul druhého nejsilnějšího hasiče světa. 

pip23TOP
Foto z FB HZS LK

Příslušník HZS Libereckého kraje pprap. Jan Pipiš, hasič technik – spojové služby z liberecké stanice má již z minulosti na kontě řadu sportovních úspěchů. Dvojnásobný mistr Evropy v soutěži FireFit a první Čech, který se pyšní titulem amerického klubu závodníků The Lion´s Den, se vrátil z prestižní americké soutěže jako druhý nejsilnější hasič světa. Stříbrnou medaili podpraporčík Pipiš vybojoval v osmi náročných silových disciplínách (např. Viking Press, přitahování více než 300kilového závaží na laně či mrtvý tah, při kterém má soutěžící za úkol zvednout činku s koly od sanitky).

Stříbrnou trofej libereckému hasiči předal Arnold Schwarzenegger.

Stříbrnou trofej libereckému hasiči předal Arnold Schwarzenegger, který tento náročný závod sám založil a výkony soutěžících bedlivě sledoval. „Vidět se s legendou kulturistiky pro mě bylo splněným snem, vždy pro mě byl neskutečnou motivací. Osobně nám předal medaile,“ říká Jan Pipiš.

Trénovat na Arnold Sports Festival začal Honza s více než ročním předstihem. „Od března minulého roku jsem nabíral váhu a sílu a od léta jsem piloval techniku jednotlivých disciplín,“ popisuje. A jak se Honzovi soutěžilo? „Jsem rád, že to, na co jsem spoléhal, mi vyšlo. Důležité bylo nastavení hlavy, tyto závody jsou právě o tom. Před startem každé disciplíny jsem byl v klidu a atmosféra byla naprosto skvělá,“ uzavírá liberecký hasič, který by se prestižního závodu rád zúčastnil i příští rok.

HZS LK/Jaroslava Benešová