Kraj svým zaměstnancům dva dny volna nedá. Z daní by to navíc zaplatili běžní pracující, podnikatelé a firmy, míní hejtman

02. 08. 2021 | 15:05

Tiskové prohlášení hejtmana Libereckého kraje Martina Půty k návrhu volna pro očkované státní zaměstnance: Premiér Andrej Babiš vyzval kraje, aby postupovaly stejně jako Vláda ČR  a poskytly zaměstnancům krajských úřadů a institucí dva dny volna za očkování, a to i zpětně.

hejtmanKancl
archiví foto hejtmana M. Půty

Twitter: "Státní zaměstnanci měli v pandemii jistotu, že nepřijdou práci a příjmy. OSVČ a soukromý sektor často ze dne na den přicházeli o obojí. Teď vláda i z jejich daní zaplatí dva dny volna státním úředníkům za očkování. A vy v soukromém se očkujte a koukejte makat. Hlasim, že rozumím."

Martin Kuba (ODS), hejtman Jihočeského kraje a předseda Asociace krajů ČR

Závěr dnešní porady radních Libereckého kraje a ředitele Krajského úřadu Libereckého kraje je takový, že pro úředníky Krajského úřadu Libereckého kraje volno za očkování navrhovat nebudeme. U příspěvkových organizací a krajských firem bude rozhodnutí na jejich ředitelích. Jako kraj nemůžeme nikomu nařizovat, jak se má v tomto ohledu zachovat.

Osobně vidím největší problém v tom, že vláda vymyslela úlevu, která se týká pouze malé části lidí, a to v situaci, kdy za poslední dva roky dramaticky zadlužila stát. Takovéto volno by ze svých daní navíc zaplatili běžní pracující, podnikatelé a firmy, kterým žádnou podobnou úlevu vláda nedá. Nemyslím si proto, že je vhodné, aby zrovna oni platili volno státním úředníkům a lidem pracujícím ve veřejném sektoru.

Naopak bych rád požádal všechny zaměstnance státu, kteří se nechali očkovat na jaře, aby si volno slíbené vládou nevybírali, protože ho nakonec zaplatí ti, kteří pro stát nepracují. Pokládám postup Vlády ČR za nespravedlivý.

Martin Půta (SLK), hejtman Libereckého kraje

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace