Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Barokní perla znovu září v centru Prahy. Stavební práce realizoval v konsorciu firem SYNER

09. 07. 2024 | 16:03

Dříve přehlíženou budovu v ulici Na Příkopě na Novém Městě od letošního roku opět zdobí nové i zrestaurované kopie původních soch.

nostic 001
Nostický palác, Praha

Palác Sylva-Taroucca, Nostický palác či palác Piccolomini: to jsou různé názvy pro pozdně barokní palác pojmenovaný po proslaveném francouzském právníkovi a labužníkovi Brillat-Savarinovi. Autorem přestavby je renomované studio Jakub Cigler Architekti, celkovou rekonstrukci zastřešuje developerská skupina Crestyl, stavební práce od roku 2021 v konsorciu firem realizovala společnost SYNER.

Nostický palác, Praha„Rekonstrukce pozdně barokní paláce probíhala za zvýšené pozornosti památkového ústavu, s akcentem na zachování architektonických prvků K.I. Dientzehofera a obnovu či výrobu kopií soch I.F. Platzera, které bohatě zdobí nejen průčelí, ale i interiéry objektu. Z hlediska provádění stavebních prací bylo náročné zajistit koordinaci s nepřetržitým provozem části objektu po celou dobu výstavby. Pro nás tato rekonstrukce byla jedním z nejzajímavějších projektů dnešní doby a jsme rádi, že se nám ji podařilo i přes všechny technické nástrahy kvalitně dokončit, a za to si celý tým zaslouží velké poděkování a uznání,“ uvedl Ing. Jaromír Sedlický, manažer projektu ze společnosti SYNER.

Nostický palác, PrahaInvestor v dalších etapách plánuje, že díky tomu na exkluzivní parcele v historickém centru Prahy vznikne lokalita, která se má zaplnit kancelářemi, obchody i veřejným prostorem. „Rekonstrukce paláce je první vlaštovkou celého projektu Savarin,“ upozornil již dříve Simon Johnson, ředitel společnosti Crestyl, která je developerem projektu. Jeho cílem je zpřístupnit doposud uzavřený vnitroblok veřejnosti, vybudovat park i nový vstup do metra. Projekt Savarin se rozkládá přes celý městský blok a je ohraničen čtyřmi nejrušnějšími a nejvyhledávanějšími nákupními ulicemi: Na Příkopě, Jindřišská, Panská a Václavské náměstí.

Nostický palác, Praha„Cílem projektu je zachování a rekonstrukce všech dosud zanedbaných historických budov v srdci metropole a jejich maximální zpřístupnění. Do vnitrobloků vrátíme život obnovou zahrady a vytvořením náměstíčka, zachované dvory propojíme novými pasážemi. Otevřeme veřejnosti třeba i historickou jízdárnu, o které skoro nikdo neví, protože není z okolních ulic vůbec vidět,“ uvedl dříve Johnson.

Nostický palác, PrahaTZ/SYNER