Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Nadace SYNER otevírá veřejnou sbírku na pomoc Marušce z Tanvaldu

21. 12. 2019 | 8:02

Nadace SYNER otevírá veřejnou sbírku na pomoc rodině Votrubových z Tanvaldu na Jablonecku. Iveta Votrubová pečuje sama o dvě dcery. Donedávna žily skromný, ale spokojený život. Poslední rok se štěstí otočilo o 180 stupňů.

nadace maruška
Foto: Nadace SYNER

Její desetiletá Maruška onemocněla rakovinou lymfatických uzlin. V době chemoterapie si starší, 12letou Aničku brala k sobě její učitelka, protože otec chybí. Maminka s dcerou Maruškou strávily v nemocnici na onkologii, kde holčička prodělala operaci a následnou chemoterapii s přestávkami rok.

„Chceme sbírkou rodině zjednodušit každodenní starosti, protože maminka kvůli nemocné dceři nemůže pracovat a právě finance na normální chod domácnosti jsou zde dost důležité,“ uvádí představitelka Nadace SYNER Eva Syrovátková.

Velkou pomoc poskytla Nadace SYNER Ivetě Votrubové při speciální stomatologické léčbě, dětem již začátkem školního roku nadace přispěla na nové pomůcky. V rámci hokejového utkání převzala Eva Syrovátková od kapitána Bílých Tygrů Petra Jelínka šek na 70 tisíc korun na pomoc Marušce.

Od pátku 20. prosince mohou také lidé přispívat do trojice kasiček umístěných v Home Credit Areně nebo své příspěvky zasílat na transparentní účet 123 – 900180297/0100. V případě přispění finančních prostředků na tento účet je zobrazeno jméno přispěvatele a zaslaná finanční částka.

Příběh rodiny Votrubových

Iveta Votrubová pečuje o dcery sama. Donedávna žily skromný, ale spokojený život v Tanvaldě. Poslední rok se štěstí otočilo o 180 stupňů. Její desetiletá Maruška onemocněla rakovinou lymfatických uzlin. V době chemoterapie si starší, 12letou Aničku brala k sobě její učitelka, protože otec chybí.

Maminka s dcerou Maruškou strávily v nemocnici na onkologii, kde holčička prodělala operaci a následnou chemoterapii, s přestávkami rok. Iveta je ze Slovenska, v Čechách zcela bez příbuzných a kvůli péči o dítě musela přestat pracovat. Stres a obavy o malou se podepsaly na zdravotním stavu matky i starší dcery. K tomu se přidaly i pochopitelné finanční starosti.

Matka nicméně přiznává, že v tomto čase našla hodné lidi - paní učitelku, kamarádku Blanku, tanvaldský Maják a velkou měrou pomohl MUDr. Jan Pavlečka. Iveta je jediná, která o nemocnou může pečovat, připravovat speciální stravu a být 24 hodin v pohotovosti. Přemýšlí nad financemi na nájem, nad oblečením, nad čistícími prostředky.

V září zkusila Maruška nastoupit na 2 hodiny do školy. Říjen přinesl zvrat, výsledky se horšily, znovu léčba. A tahle sinusoida, jednou dole, jednou nahoře se pravidelně opakuje.

Velkou pomoc již poskytla Nadace SYNER Ivetě Votrubové při speciální stomatologické léčbě. Vyhlášená sbírka poslouží na běžný život tříčlenné rodiny v době, kdy maminka kvůli nemocné dceři nemůže pracovat.

TZ