Stavba největší rezidenční čtvrti v Praze za 20 miliard může začít. Podílet se bude i SYNER

17. 02. 2022 | 5:48

Největší český rezidenční stavitel Central Group ve středu slavnostním položením základního kamene zahájil výstavbu nových bytů v unikátní Parkové čtvrti v Praze 3. Jedná se o největší novou rezidenční čtvrť v České republice, která se realizuje na brownfieldu. Generálním dodavatelem je sdružení stavebních firem SYNER a Imos.

Základní kámen PČ-1
Při poklepu na základní kámen byl i Robert Špott, jednatel SYNER, s.r.o. (druhý zprava).

V severní části zrušeného Nákladového nádraží Žižkov vznikne kolem 2.500 nových bytů, velká mateřská škola, 1,5hektarový park, pěší zóna s vodními prvky a řada nových drobných obchodů, služeb, restaurací a kaváren. Celkové investiční náklady nové čtvrti, která poskytne tolik potřebné nové bydlení pro více než 5.000 lidí, jsou aktuálně vyčísleny na 20 miliard korun. První městský blok u Basilejského náměstí bude hotový už v polovině roku 2024 a výstavba všech sedmi bloků celé Parkové čtvrti by mohla být dokončena do deseti let.

„Žižkov je a stále více bude skvělé místo pro život. Této městské části velmi věříme, proto je zde Central Group největším investorem rozvoje. Celkem zde připravujeme tři velké rezidenční projekty – Parkovou čtvrť, Centrum Nového Žižkova a zcela nově i bytovou čtvrť na Jarově," říká zakladatel a šéf Central Group Dušan Kunovský.

Výstavba Parkové čtvrti začne novým městským blokem, který bude dotvářet dlouhodobě nedokončené Basilejské náměstí. V této první etapě vznikne celkem 390 bytů a řada drobných komerčních prostorů v přízemí pro různorodé obchody, služby, restaurace a kavárny. Jako generálního dodavatele realizace této úvodní etapy vybral investor konsorcium velkých stavebních firem SYNER a Imos, které garantuje minimalizaci rušivých dopadů nové výstavby na okolí. Nyní začíná výstavba vlastních bytových staveb, ale přípravné práce a výstavba technické infrastruktury v lokalitě probíhají již od května minulého roku.

„Za generálního dodavatele sdružení stavebních firem SYNER a Imos jsem velmi rád, že se můžeme podílet na realizaci Parkové čtvrti v Praze, která nepochybně patří k největším strategickým projektům města v následujících letech. Zároveň, jako Pražana nedaleko bydlícího, mě velmi těší, že kromě krásných bytů na tomto místě pro lidi vznikne i rozsáhlá zelená zóna s parky, vodními plochami a místy k odpočinku. Protože Žižkov pravidelně navštěvuji, je pro mě tato výstavba srdeční záležitost a věřím, že náš tým zkušených a kvalifikovaných odborníků, který v minulosti dokončil mnoho podobně náročných projektů, odvede maximálně kvalitní práci, se kterou investor bude spokojený,“ dodal jednatel SYNER, s.r.o., JUDr. Robert Špott, MBA.

TZ

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace