Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Borovičky z lesů v Ralsku potěší letos nejen děti v dětských domovech, ale i seniory

08. 12. 2019 | 11:56

Borovičky z lesů v bývalém vojenském prostoru Ralsko na Českolipsku potěší letos nejen děti v dětských domovech, ale také seniory. Stromky, které jsou pro oblast typické, dodají letos Vojenské lesy a statky Mimoň zdarma nejen do osmi dětských domovů a škol, ale poprvé také do domovů pro seniory. ČTK o tom dnes informoval mluvčí podniku Jan Sotona.

vánoce dívka a stromeček
Ilustrační foto

Borovičky vybrali v listopadu, aby je příjemci měli už o adventu. "Radost udělají dětem v domovech v Dubé-Deštné, v České Lípě, Dětském centru Sluníčko v Liberci, v Semilech a Frýdlantu, ale také v Krompachu v Lužických horách a Jablonném v Podještědí. Do každého z nich dodáváme jeden velký stromeček do společných prostor a několik menších boroviček pro každou takzvanou rodinku," doplnil ředitel mimoňské divize Roman Vohradský.

Výjimkou byly podle Sotony děti z domova v Hamru na Jezeře na Českolipsku, které si pro stromky dojely do lesa samy. "Pětici boroviček si vybraly a uřízly společně s lesníky z tamní lesní správy," řekl Sotona. Podnik podle něj dodá stromky také do několika škol a do Domova seniorů Pampeliška ve Stráži pod Ralskem a do Domova důchodců v Mimoni.

Obdarovat děti z dětských domovů může i široká veřejnost. Pod Vánočním stromem splněných přání v nákupním centru Globus leží zhruba 500 lístečků s přáním dětí z domovů, stačí si jen vybrat. Letos se koná 22. ročník. Zabalené dárky musí dárci dopravit do 16. prosince.

"Ředitelé dětských domovů si je pak převezmou před Vánoci, aby je děti mohly najít pod stromečkem," řekla dnes ČTK organizátorka akce Květoslava Pěčková. Za ta léta už si podle ní akce našla v předvánočním čase své místo i pravidelné dárce. A i když lidé některá přání nesplní, děti bez svých dárků nezůstanou. "Pomáhají sponzoři," dodala.

čtk